II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 08.03.2020 r.

Możliwość komentowania II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 08.03.2020 r. została wyłączona
  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach. Gorzkie Żale będą odprawiane w poniedziałki z modlitwą za naszą Ojczyznę   i soboty po wieczornych  mszach św. w niedzielę po Mszy św. o 12.30, w środy Msza św. wieczorna  z nabożeństwem do M.B. Nieustającej Pomocy. Droga Krzyżowa – we wtorki po Mszy św. wieczornej dla dzieci i młodzieży, w piątki o tej samej porze,  w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30. Podtrzymujmy tradycję odprawiania tych nabożeństw w miejscowościach oddalonych od kościoła.
  2. W piątek (13.03) – VII rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Zachęcamy wiernych do modlitwy za Papieża Franciszka.
  3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VI odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
  4. Dzisiaj 8 marca – Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi.
  5. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30, w Sali spotkań domu parafialnego   konferencja, przygotowująca do Sakramentu Małżeństwa.
  6. Dzisiejsza niedziela misyjna. Zachęcamy do solidarności z misjonarzami poprzez modlitwę, post i jałmużnę. Po Mszy św. zbiórka do puszek na misje – Ad Gentes.
  7.  Bóg zapłać parafianom  z Szorc za posprzątanie kościoła, na sobotę prosimy kolejną grupę.
  8. Msze św. z pogrzebu:

+ Teresa Gieńko, Krynica: pn, wt,

+ Stanisława Nowacka, Szorce: pn, śr

+ Stanisław Popławski, Szorce: wt, śr,

+ Jakub Kuklo, Trzcianne: czw, pt, sob,

+ Irena Klepadło, Nowa Wieś: czw,

+ Waleria Nowacka, Trzcianne: pt,

+ Witold Wiszowaty, Wyszowate: sob,

+ Halina Ciborowska, Trzcianne: 4-31 maja, 1-26 czerwca 2021r.

Zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja”, który 13 marca wchodzi do kin.
Jest to film o niezwykłym kapłanie, także kapelanie wojskowym podczas
wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych
Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego  i współzałożycielu KOR-u,
inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. Jego credo  życiowe
brzmiało: ” nie zbijaj nigdy nikogo”. Film ukazuje najważniejsze
wydarzenia w historii Polski wieku XX, w tym rolę Kościoła, bez którego
nie bylibyśmy wolnym krajem. Nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie Jan
Paweł II, Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński, także ks. Jan Zieja
bohater filmu oraz wielu kapłanów,  o których nawet nie wiemy. Film
został zrealizowany przez Telewizję Polską oraz Wytwórnię Filmów
Dokumentalnych przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.