NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 08.01.2017

      Możliwość komentowania NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 08.01.2017 została wyłączona
  1. W tym tygodniu kończymy kolędę:

Poniedziałek, 09.01.2017, od godz. 9.00: Mejły,

Wtorek, 10.01.2017, od godz. 9.00: Masie,

Środa, 11.01.2017, od godz. 9.00: Wojszki.

2. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, wszelką życzliwość, gościnność i szczere rozmowy. Niech Boże Błogosławieństwo, które próbowaliśmy zanieść do wszystkich rodzin, w pełni owocowało i  pomagało wytrwać  w dobrych postanowieniach. Życzymy każdej rodzinie Bożego pokoju, zgody, miłości. wzajemnego zrozumienia, zdrowia i zadowolenia, a rodzicom mądrości i cierpliwości w dobrym i chrześcijańskim wychowaniu oraz szacunku i wdzięczności od dzieci.

Każdego roku  zmniejsza się liczba  wiernych w naszej parafii. 20 lat temu parafia liczyła ponad 5 000 a obecnie 2690 /nie wszyscy zameldowani mieszkają na terenie parafii/. W roku 2016 w parafii było 17 ślubów, 39 chrztów, 66 pogrzebów, 35 dzieci przystąpiło do I-szej Komunii Świętej, 40 osób przyjęło Sakrament Bierzmowania.

Przy okazji kolędy  otrzymaliśmy ofiary na potrzeby naszych kościołów. W tym roku  będą wykonywane   prace na cmentarzu: dalsze chodniki i remont parkanu cmentarnego na pewnym odcinku od strony Zucielca. Jeżeli pogoda pozwoli, prace rozpoczną się już w pierwszych dniach kwietnia.   Zebrane ofiary są  lokowane  w miejscowym banku.

 

3. Informujemy, że kurs przygotowujący do  Małżeństwa odbędzie się w naszej parafii w Wielkim Poście w niedziele po mszy św.o godz 9.30.

4. Parafianom z Szorc składamy Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na sobotę prosimy  kolejną   grupę.

5. Nabożeństwa z pogrzebu

+ Anna Wasilewska               Trzcianne           pn, wt, pt, sb.

+ Jan Szeszko                         Zubole                śr, czw.

+ Stanisław Klepadło            Nowa Wieś        pn.

+ Wiesław Wasilewski          Zucielec              sb.

+ Przemysław Kiełczewski  Niewiarowo       wt, śr, cz.

+ Władysława Kalinowska  Nowa Wieś        pt.

+ Jarosław Kuklo                  Trzcianne         7—28.06, 3—31.07, 1—17.08.2018 r.

+ Jan Wejda                          Zubole               7—27.07.2018 r.