II DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA – 26.12.2017

      Możliwość komentowania II DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA – 26.12.2017 została wyłączona
  1. W przyszłą niedzielę na zakończenie Starego Roku kalendarzowego po mszy św.o godz. 12.30 będzie odprawione nabożeństwo dziękczynne za łaski otrzymane w tym roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W Nowy Rok, w ur. Bogurodzicy Dziewicy będą odprawione msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 17.00 w Bajkach o godz. 11.00. O 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
  3. Od jutra do odwołania nie będzie wieczornych mszy św. w dni powszednie z wyjątkiem I-szych piątków i wszystkich sobót.
  4. Jutro rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, tzw. Kolędę. W tym tygodniu odwiedzimy: we środę Bajki Zalesie i Stare Bajki; we czwartek  Wyszowate, kol. Zucielec i kol. Boguszewo; w piątek Szorce, a w sobotę Nową Wieś. Pojazdy prosimy na godz. 8.45. Plan kolędy jest umieszczony w gablocie przy dzwonnicy i na stronie parafialnej.
  5. Celem „kolędy” jest modlitewne spotkanie  rodziny  z duszpasterzem oraz rozmowa na tematy religijne, wychowawcze i związane z życiem Kościoła i parafii. Przy okazji kolędy składane są ofiary jak co roku 150 zł na utrzymanie kościoła, i parafii. W tym roku wykonano 500 m kwadratowych chodnika na cmentarzu,  naprawiono  część parkanu cmentarnego od strony Zucielca. W nowym  roku  są planowane następujące prace: usunięcie drzew przy dzwonnicy i parkanie, które są zagrożeniem  dla obiektu i przebywającym obok nich, dodatkowy parking  przy alejce do kościoła od strony sadu z myślą o osobach poruszających się z trudnością w celu skrócenia i ułatwienia im drogi z samochodu do kościoła, powiększenie, ocieplenie i odnowienie sali spotkań  harcerzy, scholi, ministrantów, chóru i  innych grup parafialnych. Ofiary zbierane przy kolędzie będą wykorzystane na te cele oraz dalsze prace na cmentarzu i drobne naprawy i remonty. Liczymy na zrozumienie i z góry dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz parafii i naszych obu kościołów w Trzciannem i w Starych Bajkach. Pragniemy przede wszystkim, aby  nasze odwiedziny duszpasterskie przyczyniły się do ożywienia wiary i miłości w rodzinach.