VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018

      Możliwość komentowania VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018 została wyłączona
  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
  2. W tym tygodniu w środę wkraczamy w Wielki Post – symboliczny gest posypania głów popiołem oznacza gotowość podjęcia postnej pokuty i nawrócenia. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, i 17.00, w Starych Bajkach o 11.00.
  3. Od środy popielcowej wznawiamy odprawianie mszy św. wieczornych w dni powszednie o godz. 17.00.
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale będą odprawiane w poniedziałki i soboty po wieczornej mszy św.  w niedzielę po mszy św. o 12.30, w środy msza św. wieczorna z nabożeństwem do M.B. Nieustającej PomocyDroga Krzyżowa – we wtorki po mszy św. dla dzieci i młodzieży, w piątki o tej samej porze i w niedziele po mszy św. o godz. 9.30. dla wszystkich. Podtrzymujmy tradycję odprawiania tych nabożeństw w miejscowościach oddalonych od kościoła.
  5. Bóg zapłać parafianom Zucielca za sprzątanie kościoła, na sobotę prosimy kolejną grupę.
  6. Msze z pogrzebów:

+ Alfons Bagiński                       Pisanki               pn, śr, pt, sb.

+ Stanisława Bujnarowska       Szorce                wt, cz.

+ Krzysztof Kulesza                   Boguszewo        czw, pt.

+ Ryszard Broniszewski            Szorce                pn.

+ Agnieszka Wojtach                 Bajki Zalesie     wt.

+ Zdzisław Pisanko                    Mońki               śr godz. 9.30, sb.