XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA-30.09.2018

      Możliwość komentowania XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA-30.09.2018 została wyłączona
  1. Od października Msze św. w tygodniu będą także o godz. 17.00.
  2. W tym tygodniu,  I-szy czwartek, I-szy piątek, I-sza sobota i I-sza niedziela miesiąca.  Msze św.  w I-szy czwartek i piątek o godz. 7.00 i 17.00, w Starych Bajkach w I-szy piątek o godz. 15.00. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  3. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia: św. Aniołów Stróżów, wtorek (2.10); św. Franciszka z Asyżu, czwartek (4.10); św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy, Piątek (5.10).
  4. W dniu wspomnienia św. Franciszka, 4 października o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Trzciannem.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie dzieci wraz z rodzicami przygotowujących się do I Komunii św.
  6. W poniedziałek o godz. 19.00 w Mejłach a w sobotę o godz. 12.00 w Krynicy będą odprawiona msza św. z racji wspomnienia, patronów tych miejscowości: św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Franciszka z Asyżu.
  7. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w kościele, ale zarówno przy kapliczkach i w domu. Zachęcamy następujące grupy do przychodzenia na różaniec:

Poniedziałek- kandydaci do bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami.

Wtorek – Koła Żywego Różańca

Środa – harcerze i strażacy

Czwartek – ministranci i schola

Piątek – grupa modlitewna

Sobota – parafianie

Niedziela – księża

8. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, w 10. rocznicę Wydarzeń Eucharystycznych, zostanie odprawiona  w niedzielę, 7 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

9. Parafianom z Mejł dziękujemy za posprzątanie w kościele, na sobotę  prosimy pierwszą grupę z Maś.

10. Nabożeństwa z pogrzebu:

+ Celina Puchalska,                                        Zubole,                                          pn, wt

+Lucjan Sokołowski,                                       Zubole,                                          pn, śr, czw

+ Grzegorz Leszczyński,                                 Trzcianne                                      wt

+ Kazimierz i Tadeusz Malinowscy,              Nowa Wieś                                   śr

+ Edmund Kulesza,                                          Białystok                                      czw

+ Janina Ciecierska,                                         Zucielec                                        pt

+ Tadeusz Wasilewski,                                   Trzcianne                                      pt, sob