XXX NIEDZIELA ZWYKŁA-28.10.2018

Możliwość komentowania XXX NIEDZIELA ZWYKŁA-28.10.2018 została wyłączona

W najbliższą niedzielę 4.11.2018r. o godz 12.30 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do I Komunii Św. Serdecznie zaprasza ks. Grzegorz

Różaniec z wypominkami odprawiany będzie we wszystkie niedziele listopada o godz. 8.50 i 11.50

1. W czwartek obchodzimy ur. Wszystkich św. Porządek Mszy św. jak w niedziele: 7.00, 9.30, 11.00 Bajki i 12.30, w środę – w wigilie święta o godz.17.00..   Po sumie –nieszpory za zmarłych i procesja na cmentarzu. Taca przeznaczona na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.

2. W piątek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.30  i 17.00,po Mszy św. o godz. 9.30 procesja żałobna dookoła kościoła z modlitwą różańcową przy pięciu stacjach za  zmarłych, ofiary na tacę będą zbierane na msze św. składkowe za naszych bliskich zmarłych.

3. Przypominki można zapisywać  po każdej mszy św. przy bocznych wyjściach kościoła i w kancelarii.

św. Ambroży napisał ”o tych, których kochaliśmy za życia , nie zapominajmy po śmierci”

W dniach 1 – 8 listopada  za nawiedzenie  cmentarza  a 1 i 2 listopada za nawiedzenie kościoła można uzyskać odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu: odmówienie: Ojcze nasz i wierzę w intencjach Ojca św. i  stan łaski uświęcającej.

4. W tym tygodniu przypada., I-szy piątek i I-sza sobota. msze św. o o godz. 7.00 i 17.00 , w ST. Bajkach  w piątek  o godz. 15.00.

5. Wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa (4.11)

6. Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w I-szy czwartek miesiąca

7. W Bazylice Archikatedralnej (3.11) Msza św. Msza św. za zmarłych Biskupów i Kapłanów – o godz 18.00

8. Bóg zapłać parafianom z Maś za posprzątanie kościoła  na sobotę prosimy kolejną grupę.

9. Nabożeństwa z pogrzebu.

+ Czesława  Chojnowska,   Bajki Zal.  sb

+Lucjan Sokołowski,          Zucielec,    pn, wt.

+Janina Ciecierska,            Zucielec,     sb.

+Kazimierz i Tadeusz Malinowscy, N.Wieś, wt, śr.

+Edmund Kulesza,             B-stok,       pn, śr

+Tadeusz Wasilewski,      Trzcianne,    wt,  czw-godz 12.30

+Witold Wiszowaty,         Wyszowate  7 – 28 lutego, 4—14  marca 2020r

+Teresa Gieńko,               Krynica,       6 –  28 marca, 1—23 kwietnia 2020r

10. W ur. Wszystkich Świętych nasi harcerze zbierają ofiary na potrzeby naszego cmentarza  i rozprowadzą znicze. Fundusze otrzymane ze zniczy będą przekazane na działalność drużyny.

11. Organizowany jest wyjazd dnia 12 listopada 2018r. (poniedziałek, godz. Mszy św. 18.00) na NOWENNĘ OPIEKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY OSTROBRAMSKIEJ, MATKI MIŁOSIERDZIA do Katedry Białostockiej. Zapisy u Pani Teresy Pogorzelskiej z Trzciannego. Koszt autokaru 15zł.