Życzenia Bożonarodzeniowe

      Możliwość komentowania Życzenia Bożonarodzeniowe została wyłączona

„A Słowo ciałem się stało
i zamieszkało między nami”
(J 1, 14)

Kochani Parafianie, wszyscy Goście

Razem z Maryją i Józefem, naśladując ich prostotę i pokorę, klękamy przed Słowem, które stało się Ciałem: Jezusem Chrystusem, naszym Zbawicielem. Niezgłębiony jest Bóg w swojej miłości! Oto przychodzi do nas wszystkich, choć na to nie zasługujemy, daje nam Siebie samego i zaprasza do życia wiecznego. W Święta Bożego Narodzenia doświadczymy Jego szczególnej obecności, ale wierzymy, że przychodzi On do nas nieustannie w Najświętszej Eucharystii. Pragnie tylko jednego: abyśmy Go przyjęli z największą miłością, na jaką potrafimy się zdobyć.

Przełamując wigilijny opłatek, życzymy Wam, Drodzy, aby Nowonarodzony Chrystus napełnił Wasze serca niezachwianą nadzieją, która pozwoli pokonać wszelkie trudności, silną wiarą, która rozjaśni nawet najbardziej mroczne dni i głęboką miłością, która w każdym człowieku potrafi dostrzec promyk dobra oraz zawsze jest gotowa przebaczyć.

Wszystkim życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia upłynęły w atmosferze miłości, radości i życzliwości w gronie najbliższych i przyjaciół. A błogosławieństwo Dziecięcia Jezus niech towarzyszy Wam przez cały Nowy Rok 2019.

Dziękujemy także wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni: ks Grzegorzowi za pomysł żłóbka, Eugeniuszowi Wilczewskiemu, Dorocie i Zdzisławowi Dąbrowskim za choinki; Edwardowi Kozłowskiemu za elementy do żłóbka,  Agnieszce, Zbigniewowi i Kornelii Pezowiczom, Małgorzacie Kuklewicz za odnowienie figurek do szopki; Lucynie i Mirosławowi Jarząbskim za podarowane lampki świąteczne; Katarzynie Gutowskiej, Magdalenie, Antoniemu i Klarze Janickim za wystrój kościoła;  Joannie Bindzio, Katarzynie Jakubiak za materiały; naszym strażakom z OSP w Trzciannem: Komendantowi Karolowi Laskowskiemu, Tomaszowi Kamińskiemu, Jarosławowi i Karolowi Wilczewskim, Łukaszowi Wejdzie, ks. Marcinowi za wykonane prace przy choinkach i lampkach oświetleniowych; Danielowi Kamińskiemu za wypożyczenie podnośnika; Oliwii Sadowskiej i Klaudii Kobeszko za dekoracje; naszemu kościelnemu Janowi Piechowskiemu za poświęcony czas i wszystkim parafianom dobrej woli za włożony trud.

 

Z modlitwą i błogosławieństwem wasi duszpasterze:

ks. Prob. Kazimierz Skorulski

ks. Grzegorz Bolesta

ks. Marcin Czapski