VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.03.2019 r.

      Możliwość komentowania VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.03.2019 r. została wyłączona
  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
  2. W tym tygodniu w środę wkraczamy w Wielki Post – symboliczny gest posypania głów popiołem oznacza gotowość podjęcia postnej pokuty i nawrócenia. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Msze św. o godz. 7.00, 9.30,  i 17.00, w ST. Bajkach o 11.00.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach .Gorzkie Żale będą odprawiane w poniedziałki z modlitwą za naszą Ojczyznę   i soboty po wieczornych  mszach św.    w niedzielę po mszy św. o 12.30, w środy msza św. wieczorna  z nabożeństwem do M.B. Nieustającej PomocyW czwartki, przed mszą św. wieczorną półgodzinna adoracja przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o powołania kapłański i zakonne, Droga Krzyżowa – we wtorki po mszy św. dla dzieci i młodzieży, w piątki o tej samej porze,   w niedziele po mszy św. o godz. 9.30. Podtrzymujmy tradycję odprawiania tych nabożeństw w miejscowościach oddalonych od kościoła.
  4. Jutro obchodzimy uroczystość św. Kazimierza, Głównego Patrona naszej Archidiecezji i Trzciannego. Msza św. o godz. 17.00 będzie odprawiona w intencji wszystkich parafian Trzciannego i obecnych w kościele.
  5. Dziś po mszy św. o godz. 12.30, w Sali spotkań domu parafialnego rozpoczną się  konferencje , przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa 
  6. Bóg zapłać parafianom  Chojnowa za sprzątanie kościoła, na sobotę prosimy kolejną grupę
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie dzieci wraz z rodzicami przygotowujących się do I Komunii św.
  8. Msze z pogrzebu:

+Kasper Wojno,                     ST. Bajki,    czw,pt,sb

+Ryszard Nowacki,                Stójka          wt, śr,

+Henryk Kramkowski,              Trzcianne,   sb

+Lucjan Mariański,                Zubole         pt

+Antoni Znosko,                     Szorce,        pn,wt, śr,

+ Alfreda Szymańska,            Boguszki,    pn

+Bogdan Kozłowski,              Chicago,      czw

+Bronisław Marciszewski,     Mroczki,2-31lipca,1-31sierp,1-26wrz2020r

+Jerzy Dębkowski,                 Krynica,  3—29 lipca,4—29 sierpnia 2020r

 

Kochani Parafianie a na zakończenie podziękowania za zbiórkę ofiar na operację Sary.

 

Jesteśmy z mężem bardzo wdzięczni za pomoc

Dzięki dobrodziejstwu Księdza Proboszcza Kazimierza Skorulskiego oraz pomocy i zaangażowaniu Pani Joanny Bindzio z Niewiarowa oaz wspaniałych wolontariuszy – harcerzy w dniu  ( 17.02.19) Wierni z parafii pw. św.Apostołów Piotra i Pawła w Trzciannem przekazali 4412,10 złotych na operację Sary.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Darczyńcom za datki oraz modlitwę w naszej intencji.Dziękujemy z całego serca za Wasz wkład i pomoc Modlitwą ogarniamy wszystkich szanownych Państwa
Dziękuję serdecznie wszystkim wolontariuszom- harcerzom, księżom z parafii, moim bliskim znajomym, moim współpracownikom oraz rodzinie za zaangażowanie oraz wsparcie w ten zimowy aczkolwiek Dzięki Opatrzności Bożej ciepły dzień-Serdeczne Bóg Zapłać 
Jeśli ktoś miałby ochotę nadal nas wspierać ,zapraszamy na licytację ,która odbędzie się dnia 08.03.2019 o godz.17 w Monieckim Domu Kultury ,pragnę również poinformować iż w sklepie Lewiatan przy ul.Trzeciego maja w Trzciannym stoi puszka do której zbieramy darowiznę na rzecz operacji Sary
serdeczne Bóg zapłać za wsparcie i pomoc
pozdrawiamy
Beata Sara Dariusz Dec