Wniebowzięcie NMP – 15.08.2019r.

      Możliwość komentowania Wniebowzięcie NMP – 15.08.2019r. została wyłączona

Matka Boska Zielna, plonów złotych pełna.

15 sierpnia w naszym Kościele obchodziliśmy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywaną także Świętem Matki Bożej Zielnej. Uroczystość ta jest największym i prawdopodobnie również najstarszym świętem maryjnym chrześcijaństwa.
Tego dnia lud przynosząc wiązanki zbóż, owoców i roślin dziękował Matce Bożej Wniebowziętej za pomoc w ciężkiej pracy na roli, za opiekę na ludźmi i ich plonami.

Koło Gospodyń Wiejskich z Bajek Zalesie także postanowiło uczcić tą uroczystość wykonując piękny wieniec. Dzięki paniom uroczystość w naszej parafii była jeszcze bardziej podniosła. Życzymy młodemu kołu dalszych pomysłów i dziękujemy za piękny wieniec.

Zdjęcia