XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019 r.

      Możliwość komentowania XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019 r. została wyłączona
  1. W poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze św. będą o godz. 7.00, 9.30 i 17.00.
  2. Wspomnienie św. Moniki (27.08); Wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła (28.08); Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela (29.08)
  3. W następną niedzielę taca przeznaczona na potrzeby Archidjecezji Białostockiej
  4. WÓJT GMINY TRZCIANNE PRZYPOMINA, ŻE Z KOŃCEM SIERPNIA UPŁYWA TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO ZAWARTEGO W CENIE OLEJU NAPĘDOWEGO WYKORZYSTYWANEGO DO PRODUKCJI ROLNEJ.
  5. Bóg zapłać parafianom z Nowej Wsi  za posprzątanie w kościele , w   sobotę    prosimy  kolejną  grupę.
  6. Nabożeństwa z pogrzebu:

+ Artur Majewski, Trzcianne, pn, wt, pt,

+ Józef Kwieciński, Wyszowate, wt, sob,

+ Władysława Chojnowska, Chojnowo, śr,

+ Tadeusz Tekień, USA, śr, czw,

+ Cyprian Szeszko, Mroczki, czw, sob,

+ Maria Jarząbska, Dobarz, pt,

Akcja „Przerwany marsz”

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka w Trzciannem zapraszają wszystkich Państwa urodzonych do 8 maja 1945 roku, rodziców i uczniów na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2019/2020.

W dniu 2 września 2019 roku (poniedziałek), w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, nasi uczniowie wspólnie z babciami i dziadkami będą mogli uczestniczyć w inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020. Przekroczenie progów szkoły przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

Akcja „Przerwany marsz” rozpocznie się Mszą św. o godz. 8:00. Zaraz po niej wspólnym marszem udamy się do szkoły, gdzie punktem kulminacyjnym będzie odśpiewanie hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”.

Planowana na pierwszy dzień szkoły akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny. Niech to będzie również wyraz szacunku i wdzięczności dla żywego pomnika historii.

Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa, przeżywania tamtych dni.