Akcja „Przerwany marsz”

      Możliwość komentowania Akcja „Przerwany marsz” została wyłączona

Akcja „Przerwany marsz”

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka w Trzciannem zapraszają wszystkich Państwa urodzonych do 8 maja 1945 roku, rodziców i uczniów na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2019/2020.

W dniu 2 września 2019 roku (poniedziałek), w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, nasi uczniowie wspólnie z babciami i dziadkami będą mogli uczestniczyć w inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020. Przekroczenie progów szkoły przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

Akcja „Przerwany marsz” rozpocznie się Mszą św. o godz. 8:00. Zaraz po niej wspólnym marszem udamy się do szkoły, gdzie punktem kulminacyjnym będzie odśpiewanie hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”.

Planowana na pierwszy dzień szkoły akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny. Niech to będzie również wyraz szacunku i wdzięczności dla żywego pomnika historii.

Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa, przeżywania tamtych dni.