VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020r.

      Możliwość komentowania VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020r. została wyłączona
  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
  2. W tym tygodniu w środę wkraczamy w Wielki Post – symboliczny gest posypania głów popiołem oznacza gotowość podjęcia postnej pokuty i nawrócenia. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Msze św. o godz. 7.00, 9.30,  i 17.00, w ST. Bajkach o 11.00.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach .Gorzkie Żale będą odprawiane w poniedziałki z modlitwą za naszą Ojczyznę   i soboty po wieczornych  mszach św.    w niedzielę po mszy św. o 12.30, w środy msza św. wieczorna  z nabożeństwem do M.B. Nieustającej PomocyDroga Krzyżowa – we wtorki po mszy św. wieczornej dla dzieci i młodzieży, w piątki o tej samej porze,  w niedziele po mszy św. o godz. 9.30.Podtrzymujmy tradycję odprawiania tych nabożeństw w miejscowościach oddalonych od kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej Kurii Arcybiskupiej.
  5. Bóg zapłać parafianom  z Szorc za sprzątanie kościoła, na sobotę prosimy kolejną grupę.
  6.   Msze z pogrzebu:

+Teresa Rutkowska,       Wyszowate, śr,czw

+Witold Wiszowaty,      Wyszowate, wt,Pt

+Jakub  Kuklo,                Trzcianne,  pn,wt

+Stanisław Popławski,     Szorce,       pt.sb

+Józef Pisanko,                Pisanki,      czw