Słowa otuchy, z facebooka ks. Grzegorza V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020r.

      Możliwość komentowania Słowa otuchy, z facebooka ks. Grzegorza V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020r. została wyłączona

Post z grupy – Jezu, Ty się tym zajmij – warty przemyślenia

Szczęść Boże wszystkim, taka moja mała refleksja, do tego co się dzieje wokoło. Kościoły zamknięte, panika , nie można przyjąć komunii panika , ludzie umierają panika , każdy tylko mówi o końcu świata 😳😳😳😳😳. Po pierwsze: bracie i siostro, czy jak wstałeś podziekowales Bogu za : zdrowie , dom , rodzinę, że masz co jeść, ze możesz przyjąć każdego dnia kilka razy nawet dziennie komunię duchową, że możesz uczestniczyc we mszy świętej online, za przyjaciół, lekarzy , kapłanów, za wrogów, za ból, za cierpienie, za tą sytuację, która powinna nas nauczyć czegoś wartościowego, czy zapytaliscie Boga o Jego zdanie? Co On na to ? Bóg nie mówi byśmy na siłę coś zmieniali , czy nie umiecie po prostu być wdzięczni, że żyjecie, misjonarze na świecie, mają gorzej , borykają się z gorszą niesprawiedliwością , ludzie są zabijani bo nie chcą wyrzec się Jezusa , a my nagle , bo w sklepach jest tyle ludzi , a kościół zamkniety , a Bóg mówi a czy mozesz być pokorny , cierpliwy , spokojny, ufac ?????? No bracie i siostro, czy możecie, tak jak Jezus, przyjąć tu teraz ten krzyż???? I po prostu w ciszy znieść ten ból, ból Golgoty ? Bo jesli jest to nasza Golgota , to widząc co się dzieje, wybaczcie ale nie niesicie swojego krzyża, tylko się buntujecie , walczycie ze sobą, swoją pychą, nieposłuszeństwem . Przez to wszystko, w ogóle się nie skupiacie na tym co ważne na Jezusie , tylko jest wielkie WY lub JA -bo ja muszę iść na mszę, bo ja muszę walczyć dla Boga , bo ja , ja i ja , haloooo a czy zapytaliscie się Boga o Jego zdanie??? Komunia duchowa jest takim samym skarbem, ma tą samą wartość co normalna. Wystarczy mocno uwierzyć, że Jezus do Ciebie przychodzi , msza święta w tv , niektorzy tylko z takiej mogą korzystać i nie narzekają. Niektórzy święci przykuci do łóżka, w ogóle nie uczestniczyli we mszy świętej. Bóg dał nam teraz najlepszy czas by być z Nim , a co my robimy ? Jak wariaci , tylko o końcu świata, że Kościół zamknięty itp pamiętajcie Bóg jest Bogiem : miłości, spokoju , pokry , cierpliwości, roztropności, ale przede wszystkim to On jest Bogiem i wie co robi!!!!!!!!!!!! Pamiętajcie każdy, lęk, panika , flustracja , a bo ja muszę, takie ciągłe mówienie o wszystkim we złym znaczeniu – to nie pochodzi od Boga . Przy kościele trzeba być każdego dnia, każdego dnia wspierać kapłanów, pytać, nieść pomoc, czy ktoś wogóle myśli co oni czują? Po prostu sami ich szczujemy , osadzamy , dzisiaj usłyszałam że Bóg dał nam tą sytuację by cały świat padł przed Bogiem na kolana , a nie tylko garstka . Bóg już nie raz pokazał nam swoją wielkość i miłosierdzie 🙏