IV NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020

      Możliwość komentowania IV NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020 została wyłączona

1.W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia.

Podczas Wieczerzy Wigilijnej w geście przełamania się opłatkiem z najbliższymi wyrażamy najpiękniejsze uczucia miłości i przebaczenia win i pojednania.

W tym roku z powodu pandemii będzie więcej mszy św. w noc  Boże Narodzenie: o godz. 21.00, 22.30 , o północy w ST. Bajkach. Kolejne msze św. o godz. 8.00 i 10.00. W drugim dniu Bożego Narodzenia msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00 Bajki, 12.30 i 17.00. Taca z  Pasterki na fundusz obrony życia , a z drugiego dnia świąt  na KUL.

2. W tym roku nie będzie odwiedzin duszpasterskich, tradycyjnej kolędy.

W tym trudnym czasie zmagań z  pandemią zapraszamy poszczególne miejscowości do kościoła na msze św. z modlitwą kolędową w intencji naszych rodzin i  o błogosławieństwo w nowym roku.

Plan mszy św. zostanie podany w przyszłą niedzielę,  w niedzielę św. Rodziny i będzie  umieszczony  w gablocie przy dzwonnicy i na stronie parafii.

3. W wigilię Bożego Narodzenia w kościele będzie wystawione przez harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju. Zachęcamy do nawiedzin Pana Jezusa i wzięcia światełka do domu.

4. Dzisiaj w GOK-u w Trzciannem od 10.00 do 14.00 OSP Trzcianne organizuje zbiórkę krwi. W całej Polsce brakuje krwi. Ostatnio poszukiwano krwi naszemu parafianinowi, dla tego zachęcamy do oddania bezcennego daru.

5. Bóg zapłać parafianom z Trzciannego za posprzątanie kościoła. Na czwartek prosimy kolejną grupę.

6. Msze św.  z pogrzebu

+ Jarosław Purta,      Zubole,           sb

+ Jan Konopko,        Niewiarowo,  śr,czw

+ Wiktor Ciborowski, Milewo,       pn

+ Wacław Sawicki,   Zucielec,        pn,wt

+ Leokadia Mroczko, Zubole,         wt

+ Przemysław Milewski, Pisanki,   śr, czw

+ Alfreda Szeszko,      Mroczki,     5—27 lutego 2021 r