UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2022 r.

      Możliwość komentowania UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2022 r. została wyłączona
 1. ,,Dziś się narodził Chrystus, Pan Zbawiciel”. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieje także i w nasze serca. Świętujmy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. 
 1. Nocną Mszą św. zwaną Pasterką rozpoczęliśmy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego. 
 1. Dziś Msze św. jeszcze będą o godz. 8.00; 10.00 i 12.30. 
 1. Jutro drugi dzień Świąt – Święto św. Szczepana Diakona i Męczennika. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL. 
 1. We wtorek – Święto św. Jana Apostoła. Msze św. o godzinie 7.00 i 9.00
 1. We środę – 28 grudnia – święto św. Młodzianków, Męczenników. Msza św. o godz. 7.00
 • W czwartek – 29 grudnia Msza św. o godz. 7.00
 • W piątek – 30 grudnia – święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 7.00
 • W sobotę – 31 stycznia ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku 
 • Niedziela – 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. 
 1. Zachęcamy do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj. Niech nasze polskie i katolickie domy rozbrzmiewają kolędą płynąca przede wszystkim z naszych serc. 
 1. W najbliższym tygodniu w naszej parafij rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie zwane tradycyjnie Kolędą po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią. Będzie to wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy do wspólnej modlitwy, zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Nich to będzie okazja do poznania nowych kapłanów pracujących w naszej parafij, a także okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii. 

Program kolędy na ten tydzień: 

28 grudnia (środa) – od godz. 9.00 – Bajki Zalesie 

29 grudnia (czwartek) – od godz. 9.00 – Bajki Stare 

30 grudnia (piątek) – od godz. 9.00 – Wyszowate 

Prosimy, aby ktoś z wyznaczonych miejscowości przyjechał po księży, ponieważ jeszcze nie znamy dobrze naszej parafii. 

 1. Dziękujemy serdecznie za choinki przywiezione przez Pana Leśniczego – p. Wilczewskiego. Dziękujemy jeszcze raz za ubieranie choinek. Dziękujemy p. Katarzynie Gutowskiej i p. Ewie Piekutowskiej za przygotowanie żłobka – BÓG ZAPŁAĆ
 1. W tym tygodniu odeszli do wierności: + Stanisław Kobeszko z Krynicy i + Andrzej Znosko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Bal parafialny jest planowany w ostatnią sobotę stycznia, w szkole w Niewiarowie od godz. 19.00 do 3.00. Są przewidziane: muzyka, tańce, jedzenie.
 1. W dniu 02 stycznia 2023 roku zostanie otwarty ośrodek zdrowia, tymczasowo w świetlicy w Nowej Wsi. Prowadzącą będzie lekarz rodzinny Monika Joanna Rutkowska. W dniu 27-12-2022 (wtorek) w godzinach 9.00-12.00 będą przyjmowane deklaracje pacjentów. 
 1. Życzenia: Niech te święta dla wszystkich drogich parafian i gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i łaski którą przynosi Boży Syn. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego  świętowania i cała naszą nieraz trudną codzienność. Wszystkim życzymy dobrego świętowania w gronie rodziny i bliskich. Szczęść Wam Boże!