UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1.01.2023

      Możliwość komentowania UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1.01.2023 została wyłączona
 1. W pierwszy dzień Nowego Roku celebrujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie było zmarnowane. 
 2. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 3. W liturgii kościoła w tym tygodniu: 
 • 2.01 (poniedziałek) – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła
 • 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, o godz. 11.00 w Bajkach. Poświęcenie kredy, którą oznaczymy drzwi naszych domów na każdej Mszy św. W tym tygodniu z racji na Uroczystość nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Taca z tego dnia przeznaczona jest na misje. 
 1. Za tydzień o godz. 9.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 2. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. 
 3. U progu roku kalendarzowego jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny stać się w nas źródłem życia Bożego. Niech ten kolejny rozpoczynający się rok 2023 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. 
 4. Przypominam, że organizujemy bal parafialny  w ostatnią sobotę stycznia. Początek od godziny 19.00 Trwają zapisy (u księży; w zakrystii lub kancelarii). Koszt 200 zł od osoby. 
 5. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, aby Maryja otaczała zawsze płaszczem swej opieki.
 6. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: 
 • Papież Senior Benedykt XVI 
 • Alojzy Czyżewski z Krynicy 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!