IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

      Możliwość komentowania IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023 została wyłączona
 1. Dziś IV niedziela zwykła. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Prośmy za tych, którzy są dotknięci tą chorobą i za tych, którzy ich leczą i się opiekują. 
 1. W liturgii kościoła – w tym tygodniu:
 • 31.01 (wtorek) – wsp. św. Jana Bosko, Prezbitera  
 • 2.02 (czwartek) – Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej Msze z błogosławieństwem świec w naszym kościele o godz. 7.00; 9.30; 12.30; 17.00. Tego dnia obchodzimy również Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą wspierać będziemy wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytucjach świeckich. Ofiary na tace na zakony klauzurowe. 
 • 3.02 (piątek) – wsp św. Błażeja, Biskupa i Męczennika. 

Na Mszach św. z rana i wieczorem błogosławieństwo świecami św. Błażeja w chorobach gardła 

 1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąc. W I piątek Msza św. w Bajkach Starych o godz. 15.00
 1. Najbliższa niedziela 5 lutego będzie I niedzielą miesiąca. Na Mszy św. o godz 9.30 uczniowie klas III przyjdą ze świecami chrzcielnymi, odnowimy przyrzeczenie chrzcielne i krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu na każdej Mszy św. poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agady, orędowniczki w pożarach. 
 1. Jeszcze w tym tygodniu będzie kolęda. 
 • 3.02 (piątek) – od godz. 9.00 Trzcianne ul. Składowa i 11 listopada 
 • 4.02 (sobota) – od godz. 12.00 Trzcianne ul. 3 Maja.

Oczywiście serdecznie dziękujemy za przyjmowanie nas księży w waszych domach. Bóg zapłać za składane ofiary, za waszą życzliwość i gościnność, za zainteresowanie posługa nowych kapłanów w naszej parafii. 

 1. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin oraz urodzin lub inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.