IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023

      Możliwość komentowania IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023 została wyłączona

1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu, a zarazem dzień Wigilii. Wieczoram zasiądziemy z bliskimi przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny charakter tej wieczerzy. Niech będzie wspólna modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd. Niech to będzie czas rodzinnego spotkania przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie o tych, których w tym roku zabraknie przy wigilijnym stole.

2. Świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. o północy, zwaną Pasterką. Pozostałe Msze św. będą o godz. 7.00, 9.30, 11.00 (w kaplicy w Bajkach) i o 12.30. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Oktawę Bożego Narodzenia obchodzimy przez osiem dni.

3. Na Drugi Dzień Świąt porządek niedzielny: 7.00, 9.30, 11.00 (Stare Bajki), 12.30. Jest to Święto Św. Szczepana. Taca na KUL.

4. We środę – Święto Św. Jana Apostoła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu święcimy wino ku czci św. Jana.

5. W czwartek – Święto Św. Młodzianków Męczenników. Msza św. tylko o godz. 7.00. Także w piątek, z racji na kolędę, nie będzie Mszy św. wieczornej.

6. W niedzielę 31.12.2023 – Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy św. o 12.30 nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku.

7. 01.01.2024 r. w poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. wg porządku niedzielnego.

8. 28.12.2023 r. (w czwartek) rozpoczniemy Kolędę – wizytę duszpasterską. Jest to okazja do wspólnej modlitwy z kapłanem, błogosławieństwa rodziny i domu oraz do rozmowy. Składane ofiary będą przeznaczone na remonty, które planujemy przeprowadzić w kościele i przy plebanii.

Program Kolędy na najbliższy tydzień:

  • 28.12 (czw.) od godz. 9.30 – Wyszowate
  • 29.12 (pt.) od godz. 9.30 – Stare Bajki
  • 30.12 (so.) od godz. 9.30) – Bajki Zalesie

Prosimy, aby ktoś z wyznaczonych miejscowości przyjechał po księży.

9. ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Niech te Święta dla wszystkich naszych Parafian i Gości, będą pełne Bożego błogosławieństwa, miłości i pokoju, które przynosi na ziemię Syn Boży. Wszystkim życzymy dobrego świętowania w gronie rodziny i bliskich. Szczęść Wam Boże!