V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024

Możliwość komentowania V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024 została wyłączona

1. Dziś 5 niedziela wielkanocna. Ofiary na tacę są przeznaczone na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.

2. W rozpoczętym tygodniu:

• 29.04. (pon.) – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy. Dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II Wojny Światowej.
  • 01.05. (śr.) – Wsp. Św. Józefa Rzemieślnika. Msza św. w Bajkach Zalesiu o godz. 11.00, z racji święta ich Patrona.
  • 02.05. (czw.) – Wsp. Św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła. Jest to także dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.
  • 03.05 (pt.) – Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30 i 18.00 oraz o 15.00 w Starych Bajkach.
    Msza św. o 12.30 będzie odprawiana w intencji mieszkańców gminy Trzcianne.
    Jest to I piątek miesiąca. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • 04.05 (sob.) – Wsp. Św. Floriana, Męczennika, patrona strażaków.

3. W tym tygodniu przypadają: I piątek, I czwartek i I sobota miesiąca.

4. W naszym kościele odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele po Mszy św. o 12.30. Zachęcamy, aby wziąć udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki Bożej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy prosić o Jej wstawiennictwo.

5. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca, po Mszy św. o 9.30 adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

6. W przyszłą niedzielę – 05.05.2024 – na Mszy św. o godz. 11.00 zostanie udzielona I komunia św. dzieciom z kl. III SP z naszej parafii. Msza św. z procesją w kaplicy w Starych Bajkach o godz. 15.00.

7. Parafia M.B. Częstochowskiej w Mońkach organizuje Pieszą Pielgrzymkę Mężczyzn do Krypna w sobotę, 04 maja. Wyjście o godz. 10.15 spod kościoła M.B. Częstochowskiej w Mońkach. Msza św. na zakończenie pielgrzymki z udziałem grup z całej Archidiecezji w Krypnie o godz. 18.00. Koszt – 10 zł, zapisy w parafii monieckiej, bądź na trasie pielgrzymki.

8. Sprzątanie kościoła rozpoczęli mieszkańcy Milewa, którym dziękujemy za wczorajszą pracę. Za tydzień, w sobotę sprzątać będą rodzice dzieci pierwszokwomunijnych.