XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2024

Możliwość komentowania XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2024 została wyłączona

1. W rozpoczętym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W tych dniach będą Msze św. wieczorne o godz. 18.00. W Kaplicy w Starych Bajkach Msza św. w I piątek zostanie odprawiona o godz. 19.30.

2. 1 sierpnia przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny należy się nasza modlitewna pamięć.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• 29.07. (pon.) – Wsp. Św. Marty, Łazarza i Marii
  • 31.07. (śr.) – Wsp. Św. Ignacego z Loyoli, Prezbitera
  • 01.08. (czw.) – Wsp. Św. Alfonsa Marii Liguori, Biskupa i Doktora Kościoła
  • 02.08 (pt.) – Odpust Porcjunkuli. Warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie w nim Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża.

4. Sierpień jest miesiącem dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

5. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Msza św. w Starych Bajkach z procesją o godz. 14.00.

6. Sprzątanie kościoła kontynuują mieszkańcy Niewiarowa. którym dziękujmy za troskę o czystość naszej świątyni. Za tydzień ostania kolejka.