XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2024

Możliwość komentowania XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2024 została wyłączona

1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia, kończy się okres wakacyjny. Wypada Bogu podziękować za miniony czas.

2. W liturgii Kościoła, w rozpoczętym tygodniu:

• 26.08. (pon.) – Uroczystość NMP Częstochowskiej
  • 27.08. (wt.) – Wsp. Św. Moniki
  • 28.08. (śr.) – Wsp. Św. Augustyna, Bpa i Doktora Kościoła
  • 29.08. (czw.) – Wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3. W następną niedzielę, 1 września nasza parafia będzie przeżywała wizytację kanoniczną, której dokona Ks. Bp Henryk Ciereszko.
Powitanie Ks. Bpa odbędzie się na Mszy św. o godz. 9.30, po Mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna, którą poprowadzi Ks. Biskup.
Po procesji ks. Biskup spotka się w kościele z: ministrantami, procesją, lektorami, chórem, radą parafialną, zelatorami KŻR, harcerzami.
Na Mszy św. o godz. 12.30 nasza młodzież otrzyma sakrament bierzmowania.
O godz. 15.00 Ks. Bp. odwiedzi kaplicę w Starych Bajkach i tam będzie uczestniczył we Mszy św.
O godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Niewiarowa, przy kapliczce św. Krzysztofa.
O godz. 17.00 spotkanie w Milewie przy krzyżu i około godz. 17.30 spotkanie w Pisankach przy kapliczce św. Jerzego.
Ok. godz. 18.00 kolacja na plebanii i ks. Bp odjedzie do Białegostoku.

2 września, w poniedziałek – II dzień wizytacji
O godz. 8.00 Msza św. dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, później spotkanie w Szkole Podstawowej.
Ok. godz. 11.00 spotkanie Ks. Biskupa w naszej Gminie.
Później Ks. Bp odwiedzi rodziny kapłanów: p. Kramkowskich i p. Wasilewską. Odwiedzi też p. Wierzbicką, mamę naszego zakrystianina.
Wizytacja zakończy się obiadem na plebanii.

4. Taca z następnej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej Kurii, a taca z bierzmowania na potrzeby młodzieży naszej Archidiecezji.

5. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków w piątek o godz. 17.00.

6. 7 września, w sobotę wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka Rodzin do Krypna. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce całymi rodzinami. Szczegółowe informacje zostaną podane za tydzień.

5. Sprzątanie Kościoła prowadzą mieszkańcy Pisanek. Dziękujemy im za wczorajszą pracę . W następną sobotę sprzątać będą rodzice bierzmowanych.