XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2024

Możliwość komentowania XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2024 została wyłączona

1. W tygodniu rozpoczyna się miesiąc październik, szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkich, dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym. Odprawiać je będziemy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o 12.30.

Osoby modlące się na różańcu mogą raz dziennie zyskać odpust zupełny za odmówienie jednej części różańca.

Zachęcamy osoby, które nie mogą przybyć do świątyni, do odmawiania różańca w domu, w gronie rodzinnym bądź indywidualnie.

Zaproszenie na różaniec kierujemy szczególnie do rodziców i dzieci z naszej szkoły podstawowej. W poniedziałki zapraszamy klasę III, we wtorki kl. IV, we środy kl. V, w czwartki kl. VI, w piątki kl. VII, a w sobotę kl. VIII. Dobrze by było, żeby Matka Boża ucieszyła się waszą obecnością na modlitwie różańcowej.

2. W tym tygodniu mamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W kaplicy w Starych Bajkach Msza św. w I piątek o godz. 16.00

3. W liturgii Kościoła w rozpoczętym tygodniu:

• 30.09. (pon.) – Wsp. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła. O godz. 18.00 Msza św. (w kościele) dla mieszkańców Mejł, których patronką jest św. Teresa.
  • 02.10 (śr.) – Wsp. Św. Aniołów Stróżów
  • 04.10 (pt.) – Wsp. Św. Franciszka z Asyżu. Jest to dzień imienin papieża Franciszka. W tym dniu o godz. 9.00 Msza św. dla uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły POdstawowej w Trzciannem, której patronem jest św. Franciszek, zaś o godz. 19.30 Msza św. w Krynicy.
  • 05.10 (so.) – Wsp. Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy

4. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.30 adoracja i procesja eucharystyczna.

5. W ubiegłą niedzielę zabraliśmy ofiary do puszek na pomoc powodzianom. Zebraliśmy 10860 zł. Bóg zapłać! Dziękujmy także za dary materialne, produkty żywnościowe złożone w tzw. torbach samarytankach. Zostaną one przekazane do Caritasu.

6. Sprzątanie kościoła prowadzą mieszkańcy Zucielca. Dziękujemy im za wczorajszą pracę i prosimy następną kolejkę za tydzień.