I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018

Możliwość komentowania I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018 została wyłączona
  1. W sobotę. obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00 w Starych Bajkach i 12.30  a w piątek w wigilię  uroczystości o godz.17.00 .
  2. Za dwa tygodnie, w III-cią niedzielę Adwentu, dokładnie w sobotę o godz. 17.00, rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku. Zaplanujmy już teraz ten czas szczególnego spotkania z Bogiem w Słowie Bożym, w spowiedzi i w komunii św. i módlmy się o dobre  duchowe owoce tych rekolekcji.
  3. Zapraszamy na Roraty    z udziałem dzieci , młodzieży i harcerzy we wtorki o godz.17.00 i w soboty rano o godz. 7.00.
  4. W tym tygodniu przypada I-szy Czwartek i I-szy Piątek, Msze św. o godz. 7.00 i 17.00, w Starych Bajkach w piątek . o godz. 15.00.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie dzieci z I-szej Komunii  św. i ich rodziców.
  6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VI i VII odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
  7. Trwa akcja Caritas –Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. W kancelarii parafialnej są do nabycia świece na stół wigilijny. Część ze składanych na ten cel ofiar zasili  pomoc biednym dzieciom. Zachęcamy do udziału w tej szlachetnej inicjatywie.
  8. Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera (3.12)
  9. Wspomnienie (dowolne) św. Mikołaja, Biskupa (6.12), słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia. Z jego osobą wiąże się zwyczaj obdarowywania dzieci w dniu 6 grudnia. Pamiętajmy o religijnym charakterze tego zwyczaju.
  10. W następną niedzielę ofiary do puszek – na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  11. W dzisiejszą w niedzielę ofiary na tacę są zbierane na potrzeby Archidiecezji.
  12. Bóg zapłać parafianom z Boguszek za posprzątanie kościoła. Na sobotę prosimy pierwszą  grupę  z Mroczek.
  13. Msze św.  z pogrzebu:

+Tadeusz Wasilewski,         Trzcianne,   pn, wt

+Jadwiga Rafałowska,         Mroczki,     pn