Uroczystość bierzmowania

      Możliwość komentowania Uroczystość bierzmowania została wyłączona

6.06.2011, w poniedziałek o godz. 18:00, w naszym kościele miała miejsce doniosła uroczystość. Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Metropolita Białostocki prof. dr. hab. Edward Ozorowski udzielił sakramentu bierzmowania czterdziestu trzem uczniom klas III gimnazjum im. króla Aleksandra Jagiellończyka.Pogoda dopisała. Z bezchmurnego nieba lał się „żar”. Dzień był upalny, jakby Duch Święty chciał zaznaczyć, że jest Duchem „Ogniem”, Duchem „Żarem”. Młodzież w skupieniu czekała na moment rozpoczęcia Mszy Świętej, podczas której otrzymała hojne dary Ducha Świętego.
Od tej pory Ci młodzi ludzie zostali powołani do dawania świadectwa o Jezusie Chrystusie, a przede wszystkim o Jego miłości do każdego człowieka. Stali się bowiem, przez ten sakrament, Jego świadkami.
Atmosfera podczas Eucharystii była wzniosła, pełna autentycznej powagi. Wyczuwało się w niej także wewnętrzną radość tych młodych ludzi pragnących przyjąć namaszczenie Duchem Świętym. Dary Ducha Świętego zostały wlane do ich serc, umysłów i dusz. Mają oni teraz za zadanie upodobniać się do Chrystusa i stawać się Jego wiernymi uczniami.
Katechizm Kościoła Katolickiego mówi: „Bierzmowanie przynosi wzrost i pogłębienie łaski chrzcielnej zakorzenia nas głębiej w Bożym synostwie, tak, że możemy mówić „Abba Ojcze” (Rz 8,15);
ściślej jednoczy nas z Chrystusem;
pomnaża w nas dary Ducha Świętego;
udoskonala naszą wieź z Kościołem;
udziela nam, jako prawdziwym świadkom Chrystusa, specjalnej mocy Ducha Świętego do szerzenia i obrony słowem i czynem, do mężnego wyznawania imienia Chrystusa, oraz do tego by nigdy nie wstydzić się Krzyża,

Niech naszej młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania Bóg hojnie udzieli swojego błogosławieństwa!