Szlachetna Paczka 2012

      Możliwość komentowania Szlachetna Paczka 2012 została wyłączona

Moi drodzyDziś, dokładnie o północy, ruszyła na dobre coroczna akcja Szlachetna Paczka. Polega ona na przygotowaniu świątecznego osobom dotkniętym trudną sytuacją materialną, najczęściej wywołaną utratą zdrowia, niezależnym zdarzeniem losowym (na przykład pożar, powódź, śmierć żywiciela rodziny). Stowarzyszenie WIOSNA organizator akcji poprzez stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl umożliwa nam wybór takiej rodziny. Wtedy to otrzymujemy listę artykułów potrzebnych. Robimy na jej podstawie zakupy i dostarczamy na punkt-magazyn, do którego dana rodzina została przypisana. W naszym region również jest ona organizowana. Najbliższe magazyny mieszczą się w Mońkach przy ulicy Tysiąclecia 15a (budynek internatu obok basenu) oraz Krypnie (budynek GOK). Szczegóły poprzez stronę organizatora.Z osobistego doświadczenia wiem ile ta akcja przynosi radości, zarówno dobroczyńcom jak i obdarowywanym (pojawiają się nawet łzy radości). Niejednokrotnie osobom, które trwają w trudnej sytuacji potrzeba pozytywnego bodźca. Ta akcja jest takim bodźcem i pozwala na nowo wierzyć w ludzi, jak również zmobilizować do walki o lepsze jutro. W czasach konsumpcjonizmu jest to niewątpliwa szansa pokazania, że można inaczej. Przyłączcie się do akcji i dajcie ludziom w potrzebie promyk nadziei na lepsze jutro.