WIELKI POST

      Możliwość komentowania WIELKI POST została wyłączona

 

Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, czas szansy na przemianę duchową, czas poprawienia swego życia, czas walki z nałogami, czas pojednania z człowiekiem i Bogiem, czas wyzwolenia się od przywiązania do rzeczy materialnych, czas umartwiania zmysłów, aby mocniej odczuć Boga, aby za czterdzieści kilka dni móc w pełni cieszyć się ze Zmartwychwstania Chrystusa i uwierzyć w pełni we własne zmartwychwstanie.

Życzymy udanego Wielkiego Postu, życzymy zwycięstwa w walce z własnymi słabościami.

 

Aby pobudzać siebie do walki ze złem, rozważajmy postawę naszego Pana, Jezusa Chrystusa, w nabożeństwach pasyjnych:

Gorzkie Żale w poniedziałki i soboty po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po mszy św. o 12.30,

Droga Krzyżowa w piątki po Mszy Świętej wieczornej, dla dzieci i młodzieży we wtorki po mszy świętej wieczornej; w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.30.

Podtrzymujmy tradycję odprawiania nabożeństw w swoich miejscowościach.