NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 07.01.2018

      Możliwość komentowania NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 07.01.2018 została wyłączona
  1. W tym tygodniu kończymy kolędę: 8. stycznia w poniedziałek od godz.11.00  Wojszki, a od godz.16.00 Blok Nauczycielski, we wtorek 9. stycznia od godz. 11.00 kol. Zubole, a od godz.16.00 ul. Nowa (blok), we środę 10. stycznia od godz. 9.00 kolonia Nowej Wsi, a od godz.16.00 w Trzciannem: ul. Ogrodowa i Szkolna, we czwartek 11. stycznia od godz. 9.00 Mroczki, a do godz.16.00 ul Wojska Polskiego w Trzciannem, 12. stycznia w piątek od godz. 9.00  Mejły i Masie, a od godz 13.30 Stójka, Gugny i Dobarz.
  2. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, wszelką życzliwość, gościnność i szczere rozmowy. Niech Boże Błogosławieństwo, które próbujemy zanieść do wszystkich rodzin, w pełni owococuje i  pomaga wytrwać w dobrych postanowieniach. Życzymy każdej rodzinie Bożego pokoju, zgody, miłości, wzajemnego zrozumienia, zdrowia i zadowolenia, a rodzicom mądrości i cierpliwości w dobrym i chrześcijańskim wychowaniu dzieci.
  3. W roku 2017 w parafii było 17 ślubów, 39 chrztów, 66 pogrzebów, 34 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej i 33 osoby przyjęły sakrament bierzmowania.
  4. Już rozpoczęły się prace przy odnowieniu i ocieplaniu sal spotkań parafialnych, a pod koniec tego miesiąca przewidziana jest wycinka niebezpiecznych drzew przy dzwonnicy. Pozostałe planowane prace na ten rok rozpoczną się wiosną. Ofiary pieniężne na parafię oraz z pogrzebów na msze święte za zmarłych na kolejne lata są lokowane w miejscowym banku.
  5. Dziś o godzinie 20.00 w II program TVP transmitować będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej.  Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska.
  6. Bóg zapłać parafianom z Zucielca za sprzątanie kościoła, na sobotę prosimy ostatnią grupę z Trzciannego.
  7. Msze z pogrzebów:

+ Alfons Bagiński                         Pisanki                       pn, śr.

+ Stanisław Milewski                   Białystok                   pn, pt.

+ Stanisława Bujnarowska         Szorce                       czw.

+ Czesława Bujnarowska           Szorce                        wt, śr, sb.

+ Krzysztof Kulesza                    Boguszewo                wt.

+ Jerzy Kozłowski                       Trzcianne                   czw, pt.

+ Józef Kwieciński                      Wyszowate                lipiec – sierpień – wrzesień 2019 r.