IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018

      Możliwość komentowania IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018 została wyłączona
  1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia.

Podczas Wieczerzy Wigilijnej w geście przełamania się opłatkiem z najbliższymi wyrażamy najpiękniejsze uczucia miłości i przebaczenia win i pojednania. Pamiętajmy w tym dniu o osobach samotnych.

Boże Narodzenie Pasterka o północy, w ST. Bajkach dwie godziny wcześniej o 22.00. Kolejne msze św. o godz. 8.00 i 10.00. W drugim dniu Bożego Narodzenia msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00 Bajki, 12.30 i 17.00. Taca z  Pasterki na fundusz obrony życia , a z drugiego dnia świąt  na KUL.

2. Bóg zapłać p.Eugeniuszowi Wilczewskiemu za choinki, p.Agnieszce Pezowicz  za odnowienie figurek a parafianom z Mroczek za posprzątanie kościoła.

3. Od czwartku do odwołania nie będzie wieczornych mszy św.w dni powszednie  z wyjątkiem I-szych piątków i wszystkich sobót.

4. Od 27.12 rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, tzw. Kolędę. W tym tygodniu  odwiedzimy : czwartek godz. 9.00 – Bajki Zal.  i Stare Bajki, piątek  – Wyszowate i  kol. Zucielec i kol. Boguszewo, sobota -Szorce

Pojazdy prosimy na godz. 8.45.

Plan kolędy jest umieszczony  w gablocie przy dzwonnicy i na stronie parafii. 

Celem „kolędy” jest modlitewne spotkanie  rodziny  z duszpasterzem  oraz rozmowa na tematy religijne , wychowawcze i związane z życiem Kościoła i parafii.

Przy okazji kolędy składane są ofiary jak co roku  na utrzymanie kościoła, i parafii.

W tym roku wykonano 1020 m  kwadratowych chodnika na cmentarzu, odnowiono nagrobki przy kościele, usunięto drzewa przy dzwonnicy i parkanie, które były zagrożeniem  dla obiektu i przebywającym obok nich, wykonano parking  przy alejce do kościoła od strony sadu z myślą o osobach poruszających się z trudnością w celu skrócenia i ułatwienia im drogi z samochodu do kościoła, odnowiono z ociepleniem podłogi ścian i sufitu salę spotkań  harcerzy, scholi, ministrantów, chóru i inne remonty. Ogólny koszt tych prac to 118 650 zł.

W nowym  roku  są planowane  prace przy naprawie parkanu cmentarnego od strony drogi do Pisanek nowy parking przy domu parafialnym od ulicy i inne  naprawy.  Ilość  tych prac będzie zależała od  wysokości zebranych ofiar.

Liczymy na zrozumienie  i z góry dziękujemy  za wszelkie ofiary na rzecz parafii i naszych obu kościołów  w Trzciannem i w Starych Bajkach. Pragniemy przede wszystkim ,  aby  nasze odwiedziny duszpasterskie przyczyniły  się do ożywienia wiary i miłości w rodzinach.

5. Msze św. z pogrzebu:

+Mateusz i Stanisław Lasota,    Trzcianne,czw, pt

+Marianna Pezowicz,             Zucielec,     pn godz.9.30, wt,śr

+Irena Konecko,                     Zubole,       pn, pt

+Danuta Kacperska,               Trzcianne,   pn, czw, sb

6. ,,W Wigilię Bożego Narodzenia harcerze w godzinach 8.30-13.00 będą roznosić Betlejemskie Światełko Pokoju po miejscowościach naszej parafii. Jest to światło roznoszone przez skautów, wędrujące z Betlejem przez wszystkie państwa. Jego płomień, palący się na wigilijnym stole symbolizuje pokój i miłość na całym świecie

7. Pielgrzymki: Koła Emerytów i Rencistów Trzcianne – Laskowiec i Zespól TĘCZA podczas pielgrzymki na Nowennę Opieki Matki Bożej w dn. 12.10.2018r do bazyliki Wniebowzięcia NMP w Białymstoku złożyli ofiarę w wysokości 560 zł na zakup naczynia do wody święconej. Pieniądze zostały przekazane ks. Proboszczowi.

8. Święto św. Szczepana, Diakona, Pierwszego Męczennika (26.12). W tym dniu poświęcenie owsa.

9. Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty (27.12). W tym dniu poświęcenie wina.

10. Święto św. Młodzianków, Męczenników (28.12).