Uroczystość Bożego Ciała – 20.06.2019r.

      Możliwość komentowania Uroczystość Bożego Ciała – 20.06.2019r. została wyłączona

Dzisiaj w naszej parafii obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi pana Jezusa. W ten sposób jako parafianie chcieliśmy podkreślić naszą wiarę w Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wychodząc na ulice naszej parafii w Trzciannem z Najświętszym Sakramentem ukazaliśmy publiczną cześć Panu Jezusowi. Tradycyjnie były przygotowane cztery ołtarze przygotowane przez: Stowarzyszenie rozwoju wsi Wodniczka, Strażacy OSP, Krynica i Stare Bajki. Ks. Proboszcz podczas liturgii przypomniał o ważności Najświętszego Sakramentu, obecności Pana Jezusa w Naszym codziennym życiu i o wielkim szacunku jakim my parafianie otaczany Najświętszy Sakrament. Jednocześnie zaapelował o modlitwę za tych wszystkich w Polsce, którzy znieważają Najświętsze Ciało i Krew Pana Jezusa. W Bożym Błogosławieństwie wyraził podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do piękna dzisiejszej uroczystości. Podkreślił piękno ołtarzyków, wskazując co wyrażają w naszym codziennym życiu, między innymi, że krzyż który został zrobiony z drabiny jest krzyżem cierpień ludzkich, a zarazem nadzieją otrzymania pomocy.

Zdjęcia