XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019r.

      Możliwość komentowania XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019r. została wyłączona
 1. W  piątek o godz. 9.00 w kościele będzie odprawiona msza św. z racji wspomnienia św.Łukasza, patrona Wojszek. Parafianie z Wojszek zapraszają do wspólnej modlitwy.
 2. W poniedziałek o godz.17.00 modlimy się we Mszy św. o zdrowie i Bł. Boże naszym nauczycielom i o radość nieba zmarłym wychowawcom i nauczycielom.
 3. Przypominki można zapisywać  po każdej mszy św. przy bocznych wyjściach kościoła i w kancelarii. Św. Ambroży napisał „o tych, których kochaliśmy za życia,  nie zapominajmy po śmierci”
 4. Dzisiaj są zbierane  ofiary do puszek na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia /pomoc ubogiej studiującej młodzieży/
 5. Parafianom z N. Wsi dziękujemy za posprzątanie w kościele , na sobotę prosimy kolejną grupę.
 6. Nabożeństwa z pogrzebu+ Zofia Dębkowska,          Zucielec      wt

  + Lucyna Malinowska,      N.Wieś        czw,pt

  + Kazimierz Kapica ,         Szorce,        pn,ptsb

  + Sławomir Olszyński,      Masie,         śr,czw

  + Stanisław Radajewski,   Wojski,        wt,śr

  +Grzegorz Zalewski,         Bajki Zal.    pn

  +Maria Kobeszko,             B-stok ,       sb

 7. Cmentarze są miejscami zadumy i szczególnej obecności naszych bliskich zmarłychZwracamy się z serdeczną prośbą o segregacjię odpadów na naszym cmentarzu . Wszelkie rośliny, trawy, czy żywe kwiaty bez ozdób możemy wkładać do worków i składać obok pojemnika. Nie wyrzucamy do pojemnika worków zapełnionych trawą, mchem lub liśćmi. Są to odpady rozkładalne, które zawyżają koszty wywozu śmieci – dbajmy o to wszyscy. Znicze szklane tłuczemy – folie, plastik, czy tworzywa sztuczne(np. wieńce) wyrzucamy do pojemnika ugniatając. Bardzo niepokojącym zachowaniem jest podrzucanie śmieci do pojemnika cmentarnego. Kontener na śmieci cmentarne nie jest miejscem na wyrzucanie puszek po piwie i po innych napojach oraz starych połamanych krzeseł. Wszelkie niepokojące zachowania związane z cmentarzem prosimy zgłaszać księżom.