XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019r.

      Możliwość komentowania XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019r. została wyłączona
  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona jest na misje.
  2. Przypominki można zapisywać po każdej mszy św. przy bocznych wyjściach kościoła i w kancelarii. Św. Ambroży napisał „o tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy po śmierci”.
  3. Wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża (wtorek 22.10).
  4. Zespół Tęcza z Trzciannego ogłasza pielgrzymkę na nowennę Opieki MB do Białegostoku dnia 9.11.2019r. Wyjazd z Trzciannego o godz. 16.00. Koszt 16zł. Zapisy u Teresy Pogorzelskiej i Eugeniusza Rafałki.
  5. Zachęcamy do czytania pisma ewangelizacyjnego „DROGI MIŁOSIERDZIA”.
  6. Za tydzień w sobotę zapraszamy chętnych na godzinę 10.00 do pomocy przy porządkowaniu placu kościelnego z liści.
  7. Bóg zapłać parafianom z Nowej Wsi za posprzątanie w kościele , w sobotę    prosimy  kolejną  grupę.
  8. Nabożeństwa z pogrzebu:

+ Lucyna Malinowska, Nowa Wieś, pn, wt

+ Maria Kobeszko, Białystok, pn, sob,

+ Kazimierz Kapica, Szorce, wt

+ Grzegorz Zalewski, Bajki Zalesie, śr, sob,

+ Stanisław Radzajewski, Wojszki, śr, czw,

+ Sławomir Olszyński, Masie, czw, pt,

+ Zofia Dębkowska, Zucielec, pt

 

Cmentarze są miejscami zadumy i szczególnej obecności naszych bliskich zmarłych. Zwracamy się z serdeczną prośbą o segregację odpadów na naszym cmentarzu . Wszelkie rośliny, trawy, czy żywe kwiaty bez ozdób możemy wkładać do worków i składać obok pojemnika. Nie wyrzucamy do pojemnika worków zapełnionych trawą, mchem lub liśćmi. Są to odpady rozkładalne, które zawyżają koszty wywozu śmieci – dbajmy o to wszyscy. Znicze szklane tłuczemy – folie, plastik, czy tworzywa sztuczne (np. wieńce) wyrzucamy do pojemnika ugniatając. Bardzo niepokojącym zachowaniem jest podrzucanie śmieci do pojemnika cmentarnego. Kontener na śmieci cmentarne nie jest miejscem na wyrzucanie puszek po piwie i po innych napojach oraz starych połamanych krzeseł. Wszelkie niepokojące zachowania związane z cmentarzem prosimy zgłaszać księżom.