I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022 r.

      Możliwość komentowania I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022 r. została wyłączona

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Rozpoczynamy także Adwent, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Pozostałe dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do Bożego Narodzenia.

2. W okresie Adwentu będziemy odprawiali Msze św. wotywne o Matce Bożej –  Roraty, w dni powszednie; w środy i w soboty o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Niech to będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • 30.11 – Święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin naszego Pana Organisty. Składając Mu życzenia, pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta.
  • 03.12 – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

5. W zakrystii są świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: duża w cenie 25 zł, mała w cenie 15 zł.

6. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, puszka przy wyjściu z kościoła będzie przeznaczona na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca grudnia, po Mszy św. o 9.30 odbędzie się adoracja eucharystyczna.

8. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w dniach – 11, 12, 13 grudnia, rozpoczną się III niedzielą Adwentu.

9. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć u Pana Organisty przy wyjściu z kościoła. Ofiara, którą złożymy będzie dodatkowym rocznym wynagrodzeniem Pana Organisty za pracę w naszej Parafii.

10. Serdeczne podziękowania za złożone ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy 7100 zł, które zostały przeznaczone na wywóz śmieci z cmentarza grzebalnego. W dalszym ciągu prosimy, aby dbać o porządek na cmentarzu grzebalnym.

11. W tym tygodniu zakończyli sprzątnie kościoła mieszkańcy Nowej Wsi, którym serdecznie dziękujemy za troskę o czystość naszej świątyni. To dzieło o soboty rozpoczną mieszkańcy Trzciannego od ul. Nowej.

12. Bóg zapłać za ofiarę w wysokości 1000 zł, którą złożył 84 letni mieszkaniec wsi Boguszki oraz rodzinie z Nowej Wsi w wysokości 500 zł, na nasze parafialne remonty.

13. Bóg zapłać p. Katarzynie Gutowskiej za przygotowanie dekoracji adwentowej przy głównym ołtarzu.

14. Jubilatom i solenizantom życzymy łaski Bożej, którą przynosi ze sobą przychodzący Pan. Szczęść Boże!