III NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2022 r.

      Możliwość komentowania III NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2022 r. została wyłączona
 1. Trzecią niedzielę Adwentu, nazywamy niedzielą GAUDETE – ,,Radujcie się” dlatego tez kolor szat liturgicznych jest różowy. Dziś w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe, które trwać będą w poniedziałek i wtorek tj. 12 i 13 grudnia. Porządek następujący: 
 • niedziela – porządek niedzielny 
 • poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00; 9.30; 12;30; 17.00. Zachęcamy abyście uczestniczyli w rekolekcjach, poprzez sakrament pokuty, który bedą sprawować kapłani naszego dekanatu. 
 1. Roraty w naszym kościele są odprawiane w naszym kościele w niedziele o godz. 7.00, we środy i soboty o godz. 17.00. Zabieramy ze sobą lampiony i świece. 
 1. W tygodniu 14,15 i 16 kwartalne dni modlitwy o chrześcijańskie życie w rodzinie.
 1. W liturgii kościoła w tym tygodniu:
 • 13.12 (wtorek) – wsp. św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy. 
 • 14.12 (środa) – wsp. św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła 
 1. W zakrystii są świece Caritas na stół wigilijny. 
 1. Dziękujemy za ofiary składane na nasze parafialne remonty. 
 1. Dziękujemy Panu Wójtowi i pracownikom naszej Gminy, za wycinkę krzaków przy plebani. Otrzymaliśmy również pozwolenie z Gminy na wycinkę kilku drzew, które znajdują się przy plebani 
 1. W styczniu planujemy zorganizować bal karnawałowy naszej parafii. Koszt 200 zł od osoby. Można się zapisywać do końca grudnia. Dokładną datę podamy później.  
 1. W dalszym ciągu prosimy o segregację śmieci przy naszym cmentarzu grzebalnym. 
 1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i o nas się troszczy.