III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023

      Możliwość komentowania III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023 została wyłączona
  1. Najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie; nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i wiary w Boże miłosierdzie. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w nabożeństwach wielkopostnych. 
  2. DROGA KRZYŻOWA – piątki 17.30. W tym tygodniu zaproszenie kierujemy szczególnie ku mieszkańcom Zubola, Dobarza, Stójk, Gugnów i Trzciannego.
  3. GORZKIE ŻALE ŚPIEWAMY we środy po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.30. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.  
  4. W przyszłą niedzielę – 19 marca rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. W niedziele porządek niedzielny. W poniedziałek i wtorek – 20 i 21 marca – Msze św. o godz. 7.00, o godz. 9.00 – z udziałem dzieci, o godz. 11.00 i 18.00. Pamietajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty. Kapłani będą spowiadać w poniedziałek i wtorek. 
  5. W sobotę, 18 marca przypada dzień imienin Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, seniora. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  6. Dzisiejszy taca przeznaczona jest na budowę ołtarza M.B Miłosierdzia w naszej Archikatedrze.
  7. Dziękujemy KŻR za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy p. Wojciechowi Sarosiekowi ze Starych Bajek i jego ekipie za porąbanie drzewa. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. 11 listopada, następna kolejka za dwa tygodnie (albo w dalszym ciągu 11 listopada, albo ul. 3 Maja).