II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2023

      Możliwość komentowania II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2023 została wyłączona
 1. Dziś przypada II Niedziela Wielkiego Postu. Kościół pragnie nam pomóc byśmy ten święty czas przeżywali z pożytkiem. 
 2. W naszym kościele w każdy piątek DROGA KRZYŻOWA o godz. 17.30. W ten piątek szczególe zaproszenie kierujemy ku mieszkańcom Chojnowa, Zucielca i Mroczek. GORZKIE ŻALE odprawiamy we środy po wieczornej Mszy św. a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.30. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. 
 3. W kościele powszechnym przeżywamy niedzielę AD GENTES – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Puszka na misje. 
 4. We środę 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętamy w modlitwie o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecamy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. 
 5. W przyszłą niedziele 12 marca ofiary na tace będą przeznaczone na budowę ołtarza M.B. Ostrobramskiej w naszej Archikatedrze w Białymstoku. 
 6. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył ofiarę ze swego życia, podejmijmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia,  powstrzymamy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości. Nie zapominajmy że Wielki Post jest czasem Pokuty i modlitwy. Kochani rodzice z wiekszą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności. 
 7. W przyszłą niedziele 12 marca spotkanie lektorów na plebani po Mszy św. o godz. 12.30. 
 8. Na stoliku pod chórem znajdują się skarbonki wielkopostne Caritasu. Można je zabrać ze sobą i przez Wielki Post składać tam jałmużnę wielkopostną. Skarbonki przynosimy do kościoła w niedziele Miłosierdzia. 
 9. W przyszłą niedziele spotkanie kandydatów do bierzmowania na Mszy św. o godz. 9.30. Kandydaci przychodzą z rodzicami oraz z krzyżami.
 10. Również w przyszłą niedziele spotkanie procesji po Mszy św. o godz. 9.30 przy chorągwiach z p. Dorotą Dąbrowską. 
 11. Do wieczności z naszej parafii w tym tygodniu odeszli: 
 • Mieczysław Pisanko z Chojnowa 
 • Waldemar Ciecierski z Zubola 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…