IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023

      Możliwość komentowania IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023 została wyłączona
  1. Dzisiejsza IV niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą LAETARE (radości). Wielki Post, który obecnie przeżywamy to wyjątkowa okazja do nawrócenia i odnowienia naszej przyjaźni Bogiem, a służyć temu będą rozpoczęte dziś Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Dzisiaj porządek niedzielny, a w poniedziałek i wtorek (20 i 21 marca) Msze św. o godz. 7.00, 9.00 (z udziałem dzieci), o godz, 11.00 i 18.00.
  2. Dobrze wykorzystajmy czas Rekolekcji, aby poprzez sakrament pokuty ugruntować w sobie człowieka prawego i zaangażowanego w budowanie Królestwa Bożego. Zaproszeni spowiednicy będą posługiwali w konfesjonałach podczas każdej Mszy św. w poniedziałek i we wtorek.
  3. Dziś swoje imieniny obchodzi Metropolita Białostocki Ks. Abp Józef Guzdek. Polecajmy Bogu dostojnego solenizanta.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: 20.03 (pon.) – Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP (przeniesiona z niedzieli), 24.03 (pt.) – Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów, 25.03. (sob.) – Uroczystość Zwiastowania NMP – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to Dzień Świętości Życia i Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
  5. Przypominamy, że w naszym kościele w piątek jest dzień adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Droga Krzyżowa o godz. 17.30. W tym tygodniu na Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie mieszkańców Niewiarowa i Nowej Wsi.
  6. Gorzkie Żale śpiewamy w naszym kościele w środy po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.
  7. W Niedzielę Palmową odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości po Mszy św. o godz. 12.30.
  8. Bóg zapłać Kołom Żywego Różańca za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  9. Ośrodek Zdrowia w Nowej Wsi, zaprasza od 20 marca wszystkich chętnych na bezpłatne badania poziomu cholesterolu i glukozy w godzinach od 8.00 do 17.30 od poniedziałku do piątku.