IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023

      Możliwość komentowania IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023 została wyłączona
 1. Dzisiejszą niedziele przeżywamy w Kościele jako Niedziele Dobrego Pasterza. Modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Białymstoku 
 2. W liturgii kościoła w tym tygodniu: 
 1. 2.05 (wtorek) – wsp. św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła. Jest to dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej 
 2. 3.05 (środa) – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.30, 12.30 
 3. 4.05 (czwartek) – wsp. św. Floriana, Męczennika 
 4. 6.05 (sobota) – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
 1. W naszym kościele w maju odprawiamy nabożeństwo majowe ku czci Matki Najświętszej. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy prosić o jej wstawiennictwo. 
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Przypominamy, że w każdy piątek jest adoracja Najświętszego Sakramentu, od Mszy porannej do wieczornej. Zachęcamy do odwiedzenia Chrystusa eucharystycznego. 
 3. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca, stąd po Mszy św. o godz. 9.30 – adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła 
 4. W przyszłą niedziele strażacy obchodzą Święto Św. Floriana naszego patrona. Będziemy z nimi modlić się na Mszy św. o godz. 12.30, zostaną poświęcone samochody strażackie i odbędzie się  festyn dla wszystkich przy kościele i domu parafialnym. 
 5. W poniedziałek – 1 maja Msza św. o godz. 11.00 przy kapliczce w Bajkach Zalesiu, z racji patrona św. Józefa 
 6. W sobotę w kaplicy w Starych Bajkach – odpust ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika Patrona kaplicy – Msza św. o godz. 10.00