III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023

      Możliwość komentowania III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023 została wyłączona

1. Dziś III Niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest po raz kolejny w całej Polsce jako Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma św. Niech to będzie czas zasłuchania i rozważania Słowa Pana.

2. Juro mieszkańcy Nowej Wsi przychodzą do kościoła na godz. 14.00. Będzie Msza św. w ich intencji, z racji święta ich Patrona – św. Wojciecha.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

24.04 (pon.) – Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski

25.04 (wt) – Święto Św. Marka, Ewangelisty

26.04 (śr.) – Uroczystość Św. Jerzego, Męczennika, głównego patrona naszej Archidiecezji

29.04 (sob.) – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to również dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II Wojny Światowej.

4.  W następną niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczęcie tygodnia modlitw o powołania do służby w Kościele. Będziemy gościli alumna z Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, który zbierze ofiary na tacę na funkcjonowanie naszego seminarium.

5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania i rodziców.

6. Niech Pan Bóg błogosławi na rozpoczęty tydzień