VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023

Możliwość komentowania VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023 została wyłączona
  1. W VI Niedzielę Wielkanocną gromadzimy się wokół ołtarza, by misterium paschalne przemieniało nasze życie.
  2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: – 16.05. (wtorek) Święto Św. Andrzeja Boboli, Męczennika, Patrona Polski
  4. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. W czwartek, 18 maja, o godz. 18.00, Ks. Abp Józef Guzdek udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Nabożeństwo majowe w tym dniu będzie po Mszy św. o godz. 7.00.
  6. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. W przyszłą niedzielę – 21 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się I Komunia Św. dzieci z naszej parafii. Spowiedź dzieci i ich rodziców w sobotę o godz. 10.00.
  8. W sobotę  – 20 maja, o godz. 12.00, Msza św. w Szorcach, z racji patrona Św. Andrzeja Boboli.
  9. Słowa podziękowania Panu Wójtowi za pocięcie i przygotowanie desek na ławki do parafii.
  10. Sprzątanie kościoła w sobotę – sprzątają rodzice dzieci pierwszokomunijnych.