WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.05.2023

Możliwość komentowania WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.05.2023 została wyłączona
  1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Trwamy w nowennie do Ducha Świętego, odmawiamy ją codziennie w czasie nabożeństwa majowego.
  2. Dziś na Mszy o godz. 11.00 24 dzieci z kl. III SP przystąpi do I Komunii Św. Módlmy się w intencji tych dzieci i ich rodziców.
  3. W następną niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończy się okres wielkanocny. Czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej (04.06.2023).
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • 24.05 (śr.) – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to równocześnie dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
  • 26.05. (pt) – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

5. W ubiegłym tygodniu kościół i otoczenie sprzątali rodzice bierzmowanych, a wczoraj rodzice dzieci pierwszokwomunijnych – dziękujemy im za tę pracę i piękna dekorację kwiatową naszej świątyni.