XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023

      Możliwość komentowania XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023 została wyłączona

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom naszej parafii, troszczącym się o kościół i jego otoczenie, składającym ofiary na bieżące potrzeby parafii.

2. W rozpoczętym tygodniu:

  • 21.08 (pon.) – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • 22.08 (wt.) – wspomnienie NMP Królowej
  • 24.08 (czw.) – święto Św. Bartłomieja, Apostoła
  • 26.08 (sob.) – Uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00

3. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski pragniemy włączyć się w duchową i materialną pomoc okazaną ofiarom powodzi w Słowenii. W związku z tym we wszystkich parafiach Archidiecezji Białostockiej po każdej Mszy św. przeprowadzana jest dziś zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w powodzi w Słowenii.

4. W dniu 26 sierpnia 2023 r. (sobota) o godz. 13.30 w archikatedrze białostockiej odbędą się uroczystości związane z pochówkiem prochów generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego, legionisty, dowódcy Podlaskiej Brygady Kawalerii, ekshumowanych w Anglii. Mszę św. w intencji śp. Generała sprawować będzie abp Józef Guzdek, metropolita białostocki.  Ceremonia pogrzebowa z asystą wojskową będzie miała miejsce na cmentarzu miejskim przy ul. Wysockiego 63 w Białymstoku około godz. 15.00, po przejeździe kolumny pogrzebowej przez miasto.

5. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na odnowienie grobu ks. Pietkiewicza, który znajduje się na cmentarzu grzebalnym w Trzciannem.

6. W najbliższym czasie parafia planuje przeprowadzenie remontu muru na naszym cmentarzu grzebalnym, który uległ częściowemu zniszczeniu.

7. Dziś w GOKu znajduje się stacja krwiodawstwa. W godz. od 10.00 do 14.00 można honorowo zdać krew.

8. Dziękujemy mieszkańcom Zubola za posprzątanie kościoła, kolejna kolejka za tydzień w sobotę, również z Zubola.