XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023

      Możliwość komentowania XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023 została wyłączona

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom naszej parafii, troszczącym się o kościół i jego otoczenie, składającym ofiary na bieżące potrzeby parafii.

2. Dziś ofiarami do puszek można wesprzeć odnowienie grobu ks. Edwarda Pietkiewicza, który znajduje się na cmentarzu grzebalnym w Trzciannem.

3. W rozpoczętym tygodniu:

  • 28.08 (pon.) – wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła 
  • 29.08 (wt.) – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela 
  • 01.09  – I piątek miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00, a w Starych Bajkach o godz. 19.15. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. 1 września wypada również 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej.
  • 02.09 – I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.00 i 18.00.

4. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Ofiary na tace z najbliższej niedzieli bedą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

5. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie miała miejsce w poniedziałek 04 września o godz. 8.00. 

5. 39. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 9 września.  Zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Grupa z naszej parafii wyruszy spod kościoła w Trzciannem o godz. 10.00. Będziemy wędrowali przez Boguszewo, gdzie połączymy się z grupami pątników z Moniek. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Szczegółowe informacje podamy za tydzień. Już dziś zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież wraz z rodzicami do zawierzenia Matce Bożej nowego roku szkolnego i katechetycznego.

6. Biebrzański Park Narodowy w dniu 9 września 2023 r. organizuje Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody „Biebrzańskie Sianokosy”. Zawody odbędą się przy wieży widokowej, w okolicach miejscowości Zajki. Początek zawodów o godz.10.00. Zawodników biorących udział w konkursie koszenia organizatorzy proszą o zgłoszenie udziału w terminie do 31 sierpnia 2023 r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Biebrzańskiego Parku Narodowego. www.biebrza.org.pl

7. Dziękujemy mieszkańcom Zubola za posprzątanie kościoła, kolejna kolejka za tydzień w sobotę, również z Zubola.