XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023

      Możliwość komentowania XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023 została wyłączona

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom naszej parafii, troszczącym się o kościół i jego otoczenie, składającym ofiary na potrzeby parafii.

2. Dziś wypada I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

3. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Białostockiej. Za tydzień ofiarami do puszek będzie można wesprzeć uczelnie katolickie.

4. Od września Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. Kancelaria parafina jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 10.00. 

5. W rozpoczętym tygodniu:

  • 04.09 (pon.) – Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz wszystkich pracowników szkoły do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny.
    4 września przypada również 2. rocznica ingresu ks. Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.     
  • 07.09 – I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o świętość kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej
  • 08.09 (pt.) – Święto Narodzenia NMP – Msze św. w naszym kościele o godz: 7.00, 9.30 i 18.00

pastedGraphic.png

JÓZEF GUZDEK

ARCYBISKUP METROPOLITA
BIAŁOSTOCKI

ZAPROSZENIE NA PIESZĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN DO KRYPNA

Siostry i Bracia w Chrystusie Panu!

Już po raz 39. w najbliższą sobotę 9 września o godz. 7.00 spod białostockiej archikatedry wyruszy Piesza Pielgrzymka Rodzin do Krypna. Z tej okazji pragnę zaprosić wszystkich Diecezjan do podjęcia pielgrzymiego trudu w drodze do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

To szczególne wydarzenie w życiu naszej archidiecezji, które co roku gromadzi rzesze wiernych, jest świadectwem bogatego życia duchowego mieszkańców Podlasia. Jest jednocześnie świadectwem żywej wiary we wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszenia, pod której opiekę uciekamy się w naszych modlitwach, a szczególnie w tych niełatwych, naznaczonych lękiem i niepokojem czasach.

Tegoroczne pielgrzymowanie odbywa się w przeddzień beatyfikacji rodziny Ulmów w Markowej. To wydarzenie bez precedensu, ponieważ jednym aktem beatyfikacyjnym do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina – rodzice Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z siedmiorgiem dzieci, w tym jedno jeszcze nienarodzone. Niech nasza duchowa łączność z tym wydarzeniem stanie się świętem rodzin szukających oparcia w ramionach kochającej Matki. Niech będzie również okazją do dziękczynienia za dar życia i rodziny, za czas minionych wakacji. Pójdźmy do Matki z zaufaniem i nadzieją na lepsze jutro oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo na kolejny rok pracy. Proszę także duszpasterzy, by wielkodusznie poświęcili swój czas, udając się ze swoimi parafianami na pielgrzymi szlak.

W tym roku pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Maryja, Matka Nadziei”. Zapraszam Was serdecznie, drodzy Diecezjanie, do wzięcia w niej czynnego udziału. Niech Maryja, Matka Nadziei, otacza naszą archidiecezję, wszystkie rodziny, każdego i każdą z nas płaszczem swej Matczynej opieki.

 -Na podjęty pielgrzymi trud z serca błogosławię

+ Abp Józef Guzdek METROPOLITA BIAŁOSTOCKI

6. Grupa z naszej parafii wyruszy spod kościoła w Trzciannem o godz. 10.00. Będziemy wędrowali przez Boguszewo, gdzie połączymy się z grupami pątników z Moniek około godz. 11.45. Następny postój w Peńskich. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież wraz z rodzicami do zawierzenia Matce Bożej nowego roku szkolnego i katechetycznego.

7. Dziękujemy mieszkańcom Zubola za posprzątanie kościoła, kolejna kolejka za tydzień w sobotę, również z Zubola.

8. Ukazał się wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia” poświęcony między innymi Rodzinie Ulmów, których beatyfikacja odbędzie się za tydzień. Rodzina ta, małżeństwo z siódemką dziećmi (w tym jednym nienarodzonym), poniosła męczeńską śmierć za ukrywanie Żydów podczas niemieckiej okupacji. Zapraszamy również do przeczytania rozmowy z białostoczanami – uczestnikami Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w sierpniu w Lizbonie. Pomocą w życiu duchowym może być rozpoczynający się w tym numerze cykl „Panie, naucz nas się modlić!”, będący szkołą modlitwy, opartą na przykładzie Jezusa i Jego słowach zapisanych na kartach Ewangelii.