II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023

      Możliwość komentowania II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023 została wyłączona

1. Dziś 2 niedziela Adwentu. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.

2. W czasie Adwentu zapraszamy wszystkich na Msze św. Roratnie. Odprawiamy je w niedziele o godz. 7.00, a w środy i soboty o godz. 18.00.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • 13.12 (śr.) – wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
  • 14.12 (czw.) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera

4. W przyszłą, III Niedzielę Adwentu rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. W niedzielę porządek niedzielny, a w poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 9.30, 12.00 i 18.00. Spowiednicy z sąsiednich parafii przyjadą na Msze św. o godz. 9.30, 12.00 i 18.00 w poniedziałek i wtorek. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w tych dniach.

5. W piątek, 15 grudnia przypada 11. rocznica święceń biskupich ks. Bpa Henryka Ciereszko. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym jubilacie.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania za tydzień, w niedzielę o godz. 12.30 (Msza św. i spotkanie po Mszy).

7. Zapraszamy na spotkanie opłatkowe wszystkich ministrantów w sobotę 16.12.2023 r. o godz. 18.30 (po roratach).

8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny nabywamy u Pana Organisty.

9. Sprzątanie kościoła: Chojnowo, dziękujemy za wczorajszą pracę, następna kolejka za tydzień.

10. Wójt Gminy Trzcianne, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzciannem, Gminny Ośrodek Kultury w Trzciannem serdecznie zaprasza osoby samotne, w podeszłym wieku lub z różnych przyczyn znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej na  WIGILIĘ, która odbędzie się w dniu 18.12.2023 r. (poniedziałek) o godz.11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzciannem przy ul. Wojska Polskiego 10.

11. Starostwo Powiatowe w Monkach wraz z Zespolem Szkol Ogólnokształcących i Zawodowych w Monkach oraz Urząd Miejski w Monkach z Monieckim Ośrodkiem Kultury dnia 17 grudnia 2023 r. organizują Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie to drugie takie wydarzenie na rangę powiatową, podczas którego mieszkańcy powiatu beda mogli zakupić dekoracje i wyroby świąteczne, skorzystać z oferty kulinarnej oraz bezpłatnie otrzymać żywą choinkę w zamian za wzięcie udziału w akcji oddawania krwi w mobilnym punkcie pobrań znajdującym się na terenie jarmarku. Wydarzenie uatrakcyjnią występy dzieci, młodzieży, dorosłych oraz Scholi Dorosłych z parafii św. Brata Alberta w Monkach, podczas których na scenie wybrzmią bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki. Jarmark odbywać się będzie w centrum Moniek od ul. Wyzwolenia przy Banku Millenium do Al. Niepodległości w godzinach od 13.00 do 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym.