I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023

      Możliwość komentowania I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023 została wyłączona

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżywać go będziemy pod hasłem ,,Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

2. W czasie Adwentu zapraszamy wszystkich na Msze św. Roratnie. Celebrować je będziemy w niedziele o godz. 7.00, w środy i soboty o godz. 18.00.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • 07.12 (czw.) – wspomnienie św. Ambrożego, Bpa i Doktora Kościoła
  • 08.12 (pt.) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 12.00 Godzina Łaski – chętnych zapraszamy na modlitwę do kościoła, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Adoracja potrwa do Mszy św. wieczornej.

4. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. Będą one miały miejsce 17, 18 i 19 grudnia (rozpoczną się 3 Niedzielą Adwentu).

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – dzień modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. Najbliższa niedziela, 10 grudnia będzie niedzielą pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będą zbierane ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła po Mszach św.

7. Poświęcone opłatki na stół wigilijny nabywamy u Pana Organisty.

8. Starostwo Powiatowe w Monkach wraz z Zespolem Szkol Ogólnokształcących i Zawodowych w Monkach oraz Urząd Miejski w Monkach z Monieckim Ośrodkiem Kultury dnia 17 grudnia 2023 r. organizują Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie to drugie takie wydarzenie na rangę powiatową, podczas którego mieszkańcy powiatu beda mogli zakupić dekoracje i wyroby świąteczne, skorzystać z oferty kulinarnej oraz bezpłatnie otrzymać żywą choinkę w zamian za wzięcie udziału w akcji oddawania krwi w mobilnym punkcie pobrań znajdującym się na terenie jarmarku. Wydarzenie uatrakcyjnią występy dzieci, młodzieży, dorosłych oraz Scholi Dorosłych z parafii św. Brata Alberta w Monkach, podczas których na scenie wybrzmią bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki. Jarmark odbywać się będzie w centrum Moniek od ul. Wyzwolenia przy Banku Millenium do Al. Niepodległości w godzinach od 13.00 do 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym.