V NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2024

      Możliwość komentowania V NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2024 została wyłączona

1. W liturgii Kościoła tym tygodniu:

  • 05.02. (pon.) – Wspomninie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Na Mszy św. odbędzie się poświecenie chleba i wody ku czci św. Agaty
  • 06.02. (wt.) – Wspomninie św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników

2. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na fundusz remontowo – budowlany Archidiecezji Białostockiej.

3. Trwa jeszcze w naszej parafii kolęda – wizyta duszpasterska. Porządek kolędy w bierzącym tygodniu:

  • 05.02. (pon.) – od godz. 9.30 Niewiarowo kolonie
  • 08.02. (czw.) – od godz. 9.30 Niewiarowo wieś

Dziękujemy za gościnność i życzliwość okazywaną podczas kolędy, za rozmowy świadczące o trosce o naszą parafię oraz za ofiary składane na kościół i kapłanom. Bóg zapłać!

4. W przyszłą niedzielę, 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 12.30 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych osobom starszym i chorym. Pomóżmy takim osobom przybyć do kościoła, o ile nie będzie to z uszczerbkim dla ich zdrowia, by mogły się wyspowiadać, przyjąć komunię św. i otrzymać namaszczenie chorych.

5. Sprzątanie kościoła zakończyli mieszkańcy Mroczek. Dziękujemy im za to, że dbali o czystość naszej świątyni. Za tydzień sprzątanie kościoła rozpoczną mieszkańcy Boguszek. Za tydzień rozbieramy żłóbek i choinki.

6. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich Parafian o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas.

https://www.bialystok.caritas.pl

7. Została wycięta sosna na cmentarzu grzebalnym. Koszt wycięcia wyniósł 2 tyś zł. Dziękujemy panu Stanisławowi i ekipie za bezpieczne wycięcie drzewa.

8. Parafia w Goniądzu organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch w dniach 9-19 kwietnia. Koszt 1350 zł + 600 euro. Pielgrzymi odwiedzą Loretto (Domek Maryi), San Giovani Rotondo (św. O. Pio), Sanktuarium Św. Michała Archanioła, Pompeje (nowenna pompejańska), Monte Cassino, Rzym, Cascia (św. Rita), Asyż, Padwa. Zgłoszenia przez telefon: 85 738 00 63, kom. 782 247 250 bądź osobiście w kancelarii Parafii Goniądz.