VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024

      Możliwość komentowania VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024 została wyłączona

1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Chorego. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych i innych używek na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W tym tygodniu, 14 lutego przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna ona czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. O godz. 12.30 w kaplicy w Starych Bajkach.

4. W Popielec obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku w ciągu dnia do syta. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych wiernych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

6. Nasze wielkopostne ćwiczenia duchowe wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych:

  • Gorzkie Żale – w środy po wieczornej Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 12.30
  • Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30 (przed wieczorną Mszą św.)

7. W środę popielcową – puszka na pomoc mieszkańcom Ukrainy.

8. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się 10, 11 i 12 marca 2024 r.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.30 spotkanie Rady Parafialnej (na plebanii).

10. Zakończyliśmy w naszej parafii kolędę, czyli wizytę duszpasterską. Kolęda dla większości stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie. Wielu z was z radością oczekiwało na kapłana. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia. Dziękujmy za uwagi, które świadczą o zatroskaniu o naszą parafię. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafialne. Dzięki waszej ofiarności będziemy utrzymywać nasz kościół i dbać o Jego potrzeby, jak przypomina nam o tym piąte przykazanie kościelne.
Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas wozili swoimi samochodami po koloniach i wsiach. Dziękujemy za posiłki, dziękujemy za ofiary, które składaliście nam kapłanom. Bóg zapłać!

11. Sprzątanie kościoła rozpoczęli mieszkańcy Boguszek, dziękujemy za wczorajszą pracę, za pomoc w rozbieraniu choinek i żłóbka.

12. Od dzisiejszej niedzieli, w dni powszednie wracają codzienne Msze św. wieczorne.

13. Za tydzień spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 9.30. Kandydaci do bierzmowania przynoszą ze sobą krzyże. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

14. W zakrystii są już do odebrania obrazy, które zamawialiśmy wcześniej.