III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.03.2024

Możliwość komentowania III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.03.2024 została wyłączona

1. Najważniejszym zadaniem w czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Pomagają nam w tym praktyki pokutne i udział w nabożeństwach pasyjnych:

• Droga Krzyżowa – piątki godz. 17.30. W tym tygodniu szczególne zaproszenie kierujemy ku mieszkańcom Zubola, Dobarza, Stójki, Gugnów i Trzciannego.
  • Gorzkie Żale – środy po Mszy o godz. 18.00 i niedziele po Mszy o godz. 12.30.

Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

2. W przyszłą niedzielę – 10 marca – rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne.
W niedziele porządek Mszy św. niedzielny: 7.00, 9.30, 11.00 (Stare Bajki), 12.30.
W poniedziałek i wtorek (11 i 12 marca): 7.00, 9.30, 12.00 i 18.00.
We wtorek Msza św. o godz. 9.30 z udziałem dzieci z naszej parafii w ramach szkolnych rekolekcji wielopostnych.
Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w czasie rekolekcji. Kapłani z sąsiednich parafii będą spowiadali w poniedziałek i wtorek.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• 04.03. (pon.) – Uroczystość Św. Kazimierza Królewicza, Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Św. Kazimierz jest też patronem Trzciannego. Zapraszamy mieszkańców Trzciannego na Mszę św. o godz. 18.00. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Kazimierz Skorulski, wieloletni proboszcz naszej parafii. Pamietajmy o nim we wdzięcznej modlitwie, wypraszając mu potrzebne łaski.

4. 8 marca jest Międzynarodowym Dniem Kobiet. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich niewiastach mających swoje święto.

5. Dziś I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.30 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Dziękujemy Kołom Żywego Różańca za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Sprzątanie Kościoła rozpoczęli mieszkańcy Mejlów. Dziękujemy im za wczorajszą pracę i prosimy następną kolejkę za tydzień.

8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 10 marca o godz. 9.30.