UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 12.05.2024

Możliwość komentowania UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 12.05.2024 została wyłączona

1. Dziś świętujemy Uroczystość Wniebowstąpienia Jezusa.

2. Codziennie, w czasie nabożeństwa majowego odmawiamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. W następną niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli Zielone Świątki. Ta uroczystość kończy okres wielkanocny.

4. Jutro, 13 maja, rozpoczniemy tzw. Różaniec Fatimski. Zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 20.30. Zakończymy ją Apelem Jasnogórskim przy kapliczce M.B. Fatimskiej. Różaniec będziemy odprawiać 13-tego dnia każdego miesiąca do października.

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• 14.05. (wt.) – Święto Św. Macieja Apostoła
  • 16.05. (czw.) – Święto Św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski

6. W sobotę, 18 maja – Msza św. w Szorcach o godz. 12.00, z racji święta ich Patrona, Św. Andrzeja Boboli.

7. We czwartek, 30 maja – Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzyków na procesję, która przejdzie tradycyjną trasą.

• I ołtarzyk (przy banku) – Wyszowate
  • II ołtarzyk (przy cmentarzu) – Mejły
  • III ołtarzyk (w Zucielcu) – Masie
  • IV ołtarzyk (przy szkole) – Bajki Zalesie

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 9.30 kandydatów do bierzmowania i spotkanie po Mszy św.

9. W przyszłą niedzielę, 19 maja na Mszy św. o godz. 12.30 – Rocznica I Komunii św. uczniów klas IV SP.

10. Od piątku ubiegłego tygodnia w naszym kościele w każdy piątek trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu (od zakończenia porannej Mszy św. do wieczornej Mszy św. o godz. 18.00). Zachęcamy i zapraszamy do przychodzenia na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Dobrze by było, aby przez cały dzień ktoś adorował Pana Jezusa.

11. Sprzątanie kościoła prowadzą mieszkańcy Milewa. Dziękujemy im za wczorajszą pracę i prosimy następną kolejkę za tydzień.