NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024

Możliwość komentowania NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024 została wyłączona

1. Dziś z całym Kościołem obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można dziś uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

2. Jutro, w poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu ponadto:

• 23.05. (czw.) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.
  • 24.05. (pt.) – Wspomninie NMP Wspomożycielki Wiernych, dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

4. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej i zakończenie czasu komunii św. wielkanocnej.

5. 30 maja, w czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzyków na procesję, która przejdzie tradycyjną trasą.

• I ołtarzyk (przy banku) – Wyszowate
  • II ołtarzyk (przy cmentarzu) – Mejły
  • III ołtarzyk (w Zucielcu) – Masie
  • IV ołtarzyk (przy szkole) – Bajki Zalesie

6. Ks. Apb Józef Guzdek, Metropolita Białostocki zaprasza na uroczystość udzielenia święceń prezbiteratu sześciu diakonom naszej archidiecezji, która będzie miła miejsce w najbliższą sobotę, 25 maja 2024r. o godz. 10:00, w białostockiej Archikatedrze.

7. Sprzątanie kościoła prowadzą mieszkańcy Milewa, kolejna kolejka za tydzień.